×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

Top rīkojums: RD deputāti tomēr varēs uzdot jautājumus (5)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Kaspars Gerhards

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, aģentūrai LETA apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

Ministrs apstiprina, ka šodien esot saņemta Rīgas domes atbildes vēstule, kurā tiek norādīts, ka dome neplāno atcelt vai grozīt nolikumu, neskatoties uz demokrātijas principu pārkāpšanu. “Neatkarīgi no Rīgas domes vēstulē paustā, mana nostāja paliek nemainīga – nolikuma grozījumi ir jāatceļ, jo tie ierobežo deputātu tiesības pilnvērtīgi piedalīties domes sēdēs un pārstāvēt sabiedrības intereses. Nekādā gadījumā netiks pieļauta nolikuma grozījumu atstāšana esošajā redakcijā – ar manu rīkojumu grozījumi tiks apturēti, turklāt lēmums būs apstrīdams tikai Satversmes tiesā,” paudis Gerhards.

Kā ziņots, šodien norisinājās pirmā Rīgas domes sēde kopš nolikuma izmaiņu stāšanās spēkā, un deputāti tajā nedrīkstēja uzdot vairāk par trim jautājumiem. Šī kārtība arī tika strikti ievērota, tāpēc opozicionāri nevairījās slēpt savu neapmierinātību un atgādināt, ka šādā veidā tiekot ierobežota viņu vārda brīvība un demokrātija.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kārtīgi jautājumi jau nav vairāk par divi un trīs,tukša muldēšana bezgalīga…..

  2. Nu,nu, kad tik nu bruku nedabūn!

  3. Gerhards nav īsti gudrs, pirms 5 minūtēm vēl teica, ka šajā jautājumā varētu būt kāds kompromiss. Gerhards un viņa kantoris ir nevis VARAM, bet NEVARAM

Draugiem Facebook Twitter Google+