×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Top starptautisks pasaules mūzikas projekts “Pa dzintara ceļu…”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Džims Matus (no kreisās), Laila Saliņa un Šeins Šanahāns.

Laikā no 1. līdz 8. augustam dažādās Latvijas pilsētās būs iespējams redzēt un dzirdēt unikālu koncertuzvedumu “Pa dzintara ceļu…”, kurā satikušies mūziķi no vairākiem kontinentiem ar dažādu etnisko izcelsmi un muzikālo pieredzi, portālam LA.lv pavēstīja producente Laila Baumane.

Sensenais dzintars – ziemeļu zelts, no senču senčiem pazīstams un tomēr neizdibināts. Kas ir tās maģiskās īpašības, kas jau tūkstošiem gadu padarījušas to par iekārotu dārgakmeni, rosinājušas dzintara tirdzniecības ceļus no Baltijas jūras krastiem līdz pat senajai Ēģiptei, iedvesmojot arī mītu un leģendu rašanos?

Mūzikā, ko ansambļa dalībnieki rada speciāli šai programmai, katrs skar savu dziļāko un personīgāko dzintara stīgu. Šim muzikālajam ietērpam vienlaicīgi cauri vijas stāstījums par Dzintara ceļu – ar mītu un leģendu elementiem, senām teikām, vēstures liecībām un dzeju, kas sniedz klausītājiem iespēju iedziļināties Dzintara āderes plašajās tēmās. Dzintars no senās valūtas pārtop “kultūras valūtā” – kā simbols mūsdienu identitātes izjūtai Eiropā un ārpus tās, un reizē kā vēsturisks un ģeogrāfisks atskaites punkts, caur kuru izzināt dažādo kultūru daudzveidības skaistumu.

Koncertos skanēs oriģinālmūzika, improvizācijas par senām tautu melodijām un mūsdienīgi aranžējumi – no dziļi liriskām baltu dziesmām līdz kaislīgi dedzīgiem Vidusjūras ritmiem un orientālām noskaņām, instrumentālā mūzika un dziesmas dažādās valodās – latviešu, poļu, ungāru, vācu, itāļu, grieķu un arābu – aizvedot aizraujošā muzikāli teatrālā ceļojumā pa leģendām apvītajiem dzintara tirdzniecības ceļiem no Baltijas jūras krastiem, cauri Centrālajai Eiropai uz Vidusjūru, līdz pat senajai Ēģiptei.

Projekts “Pa dzintara ceļu…” sasaucas ar slavenā Zīda ceļa projekta ideju, kas kļuvis par sinonīmu Tuvo Austrumu un Āzijas tautu seno kultūru tradīciju saiknēm, un viens no šī projekta dibinātājiem un pasaulslavenā čellista Jojo Ma līdzgaitniekiem – izcilais sitaminstrumentālists Šeins Šanahāns (Īrija/ASV, sitaminstrumenti) – ir arī koncertuzveduma “Pa dzintara ceļu…” veidotājs.

Pārējie koncertuzveduma “Pa dzintara ceļu…” dalībnieki ir Laila Saliņa (Latvija/ASV, balss, ģitāra, kokles), Džims Matus ( Polija/ASV, grieķu lauta, ģitāra), Timo Vēnenens (Somija, kanteles), kuri kopā veido pasaules mūzikas ansambli “TālaMana”.

Koncerti notiks:

1. augustā plkst. 20 Ainažu Kultūras namā

2. augustā plkst. 18 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS

3. augustā plkst. 14 Ventspilī, Livonijas ordeņa pils dārzā

6. augustā plkst. 19:30 Rīgā, Kongresu namā

7. augustā plkst. 19 Ungurmuižas dārzā

8. augustā plkst. 20 Siguldā, CITROEN autosalonā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+