×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. maijs, 2014
Drukāt

Eiropas Parlamentā top varavīksne

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Marina Lepēna

Analītiķi jau ir izveidojuši septiņus iespējamos koalīciju variantus šajā EP dažādu politisko krāsu spektrā, bet tikai trijos variantos tā ir vairākuma koalīcija.

Visvieglāk izveidojamā, visstabilākā, būtu Eiropas Tautas partijas un sociāldemokrātu apvienošanās tā sauktajā Lielajā koalīcijā, bet tā būtu politiski visneloģiskākā. Tikpat stabila un neloģiska kā tad, ja Saeimā koalīciju veidotu tikai “Vienotība” ar “Saskaņas centru”. Ja apvienotos visi labējie, tā būtu zila mazākuma koalīcija ar 364 balsīm. Ja apvienotos visi kreisie un zaļie, šai sarkanzaļajai būtu vien 283 balsis. Tātad vairākums vēl bez minētās Lielās koalīcijas iespējams, vien veidojot tā saukto Jamaikas jeb varavīksnes koalīciju, kurā labējie piepulcinātu zaļos.

Savu lomu var nospēlēt eiroskeptiskās francūzietes Marinas Lepēnas Nacionālās frontes veidotā jaunā galēji labējā politiskā grupa, kurā ietilptu Itālijas galēji labējā partija “Itālijas Ziemeļu līga”. Kā zināms, jaunu grupu var izveidot vismaz 25 deputāti no 7 valstīm. Tāpēc sarunas Lepēnai notiek arī ar Dānijas Tautas partiju, Nīderlandes Brīvības partiju, Austrijas Brīvības partiju un Beļģijas “Vlaams Belang” (“Flāmu intereses”), kā arī ar Zviedrijas demokrātiem.

EP_ieveletie

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+