Uncategorized

Top Zaļā nedēļa janvārī0


Margrietiņu pļava.
Margrietiņu pļava.
Foto – LETA

Latvija būs Berlīnes starptautiskās pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādes  “Zaļā nedēļa” partnervalsts 2015. gadā.

“Zaļā nedēļa” ir pasaules lielākā un nozīmīgākā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstāde, kam 2015. gadā būs 80. jubileja. 2015. gadā arī Latvijai būs jubileja – dalības “Zaļajā nedēļā” 20. gadadiena. Divdesmit gadu laikā Latvijas uzņēmumi izstādē ir lieliski prezentējuši savu ražoto produkciju. Daudzi no tiem ir piedzīvojuši izaugsmi, pateicoties Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalsta finansējumam.

“Zaļā nedēļa” – laba reklāma Latvijai un tās uzņēmumiem

Piedaloties “Zaļajā nedēļā”, Latvija vienmēr ir gādājusi, lai mūsu valsts nacionālais kopstends būtu atpazīstams, labi pamanāms un reprezentatīvs, lai ikviens izstādes apmeklētājs mūsu stendā varētu atrast gan iemīļotos produktus, gan arī atklāt ko jaunu. 2015. gadā izstāde “Zaļā nedēļa” notiks no 16. līdz 25. janvārim.

Katru gadu Vācija izstādei “Zaļā nedēļa” izvēlas vienu partnervalsti, kas palīdz izstādes rīkotājiem SIA “Messe Berlin” izstādes organizēšanā. Nākamā gada “Zaļās nedēļas” partnervalsts statusam bija pieteikušās vairākas kandidātvalstis, bet šo iespēju ieguva Latvija.

2015. gadā Berlīnes “Zaļajā nedēļā” piedalīsies vairāk nekā simts Latvijas uzņēmumu un saimniecību, kas plaši pārstāvēs gan Latvijas pārtikas produktu ražošanas nozari, gan tūrismu un mežsaimniecību. Vairākumam šī nebūs pirmā dalības reize, kas apliecina abpusēju interesi redzēt mūsu produkciju izstādē, kā arī piedāvāt to izstādes starptautiskajiem viesiem, turklāt jāuzsver, ka 20 procenti no izstādes apmeklētājiem ir tirdzniecības pārstāvji, tas nozīmē, ka katrs piektais izstādes apmeklētājs pārstāv tirgotājus, kas šajā izstādē meklē jaunus sadarbības partnerus – pārtikas produkcijas ražotājus.

Vadmotīvs – “Izbaudi Latviju nesteidzoties”

Latvijas kā izstādes “Zaļā nedēļa” partnervalsts vadmotīvs ir “Izbaudi Latviju nesteidzoties”, kas raksturo Latviju kā vienu no zaļākajām valstīm pasaulē, aicinot ikvienu samazināt dzīves tempu, apstāties un izbaudīt nesteidzīgu atpūtu. Latvija izstādē tiks popularizēta kā valsts, kurā ir mūsdienīgas, spēcīgas un ilgtspējīgas lauksaimniecības un pārtikas produktu ražošanas nozares, kā arī daudzveidīgas tūrisma iespējas.

Izstādes laikā Zemkopības ministrija sadarbībā ar nodibinājumu “Fonds Latvijas lauksaimniecība attīstībai”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru un Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu kopīgi organizēs Latvijas kā izstādes “Zaļā nedēļa” partnervalsts pasākumus.

Latvija nākamā gada pirmajā pusē būs prezidējošā valsts ES, un izstāde ir veiksmīga platforma savstarpējās sadarbības veicināšanai ar citām valstīm, jo vienlaikus notiek arī politiskie pasākumi, piemēram, lauksaimniecības ministru samits, kurā piedalās aptuveni 70 valstu ministri, un divpusējās tikšanās ministru un valsts institūciju, NVO pārstāvju starpā.

Tradicionāli partnervalsts “Zaļajā nedēļā” ar sevi iepazīstina nacionālajā kopstendā, demonstrējot un piedāvājot iepazīt tās uzņēmumos ražoto produkciju.

Uzziņa

Latvijas kopstendu veidos pieci tematiskie bloki

* “Pļava” – piedāvās un tirgos graudaugu, piena un gaļas nozaru produktus;

* “Amatniecība” – rādīs un tirgos Latvijas amatnieku izstrādājumus;

* “Ēdināšana” un “Tūrisms” – notiks izstādes apmeklētāju ēdināšana, atradīsies Rīgas tūrisma attīstības birojs, Tūrisma attīstības valsts aģentūra, Latvijas Banka, VAS «Latvijas Pasts», Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”;

* “Pieņemšanas māja”, “Dārzs un drava” un “Zivju sēta” – pieņems izstādes viesus, kā arī piedāvās Latvijas dārza, jūras, upju un ezeru veltes;

* “Mežs” – produkciju un pakalpojumus demonstrēs Latvijas kokrūpnieki un mežsaimnieki.

LA.lv