×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

Topi iedvesmots – kopā ar “Mājas Viesi”!

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Dace Terzena, "Mājas Viesa" galvenā redaktore

Kad sēkliņas kļūst brūnas, ābols ir gatavs un iekrīt rokās. Kad idejas ir nobriedušas, tās kļūst par darbiem. Klāt brīdis, lai jums, mīļie “Mājas Viesa” lasītāji, un visiem, kas par tādiem vēlēsies kļūt, izstāstītu, ko jaunajā sezonā gribam piedāvāt.

Bet pirms tam vēlos pateikties katram “Mājas Viesa” domubiedram, kas līdz šim žurnālu vai nu abonējis, vai iegādājies preses tirdzniecības vietās! Jūtamies pagodināti arī par lielo sekotāju pulku mūsu izdevuma facebook lapā!

Allaž piesātināto un daudzveidīgo žurnāla saturu nebūtu iespējams radīt bez “Mājas Viesa” talantīgā un darbīgā kodola – žurnālistu Ilzes Vītolas, Vijas Beinertes, Ilzes Lavrinovičas, Andra Tiļļas, fotogrāfes Andas Krauzes, kā arī dežurējošās redaktores Laimas Vilsones, maketētājas Ievas Balodes un mākslinieka Induļa Martinsona veikuma.

Lieliski šā gada laikā esam sadarbojušies ar mūsu ārštata autoriem – vēsturnieku Uldi Neiburgu, mākslinieci Brigitu Ektermani un matemātiķi, “zvaigžņu tulci” Ingunu Balgalvi. Paldies, jūs esat snieguši īstu iedvesmu! Bet tas nav punkts, vien semikols, jo mūsu sadarbība dažādos veidos turpināsies.

Nu – par jauniem vai spilgtākiem akcentiem žurnāla saturā. Pasaule dramatiskā ātrumā mainās mūsu acu priekšā: bēgļu krīze, fiziski un informatīvi kari, citi globāli procesi. Mēs visi cenšamies saprast, kas, kā un, galvenais, kāpēc notiek. Vija Beinerte analītiskos rakstos koncentrēsies uz “kāpēc”.

Šī līnija cieši un pēc būtības saistīta ar nākamo: ja esam neziņā, jūtamies apdraudēti… Sākot ar šo “Mājas Viesa” numuru, sabiedrībā zināmi ļaudis dalīsies pieredzē, kas viņiem palīdz līdzsvarot prātu un jūtas, sakārtot miesu un dvēseli. Meklējiet lappusi “Līdzsvarā”!

Kur mēs, žurnāla veidotāji, paši smeļamies spēku, prieku un ticību? Nu taču apziņā, ka dzīvojam brīnišķīgā zemē starp brīnišķīgiem cilvēkiem. “Mājas Viesis” šo pārliecību stiprinās, turpinot sadarbību ar dabas pētnieku Gunti Eniņu – viņa atklājumiem reizi mēnesī varēsiet sekot lappusēs “Dabas brīnumi Latvijā”. Atgādināšu, ka “Lauku Avīzes” apgādā nesen klajā laistā Gunta Eniņa grāmata “Nezināmā Latvija” joprojām ir viena no visvairāk pirktajām!

Bet par fantastiskiem mūsu zemes ļaudīm un viņu dažkārt pavisam trakajām idejām, kā padarīt dzīvu sava novada, muižu un piļu vēsturi, kā gudri ar to arī pelnīt un radīt jaunas darba vietas, stāstīsim seriālā “Dzīvais mantojums”. Sāksim ar baltinaviešiem, kas šovasar Anitas Ločmeles jeb Danskovītes tautā populārās lugas “Latgola.LV” varoņiem izveidojuši īpašu parku!

Svarīgs jaunums būs arī lappuse “Tēvu valoda”, ko veidot esam uzticējuši mācītājam, komponistam un tulkotājam Ingmaram Zemzarim. Aizraujoši par baltu valodu vēsturi, trāpīgi par raksturīgākajām kļūdām runā un rakstos – kā negaidīts ceļojums un jauna pieredze tikai šķietami mums labi pazīstamā latviešu valodas pasaulē.

Un, protams, arī turpmāk paliksim uz pārbaudītu, bet vienmēr dinamisku vērtību viļņa – izcilu laikabiedru dzīvesstāsti, intervijas ar sabiedriski nozīmīgām personām, zinātne, vēsture, ceļojumi utt.

Vēl tikai piebildīšu, ka ikviens, kas būs pasūtinājis mūsu žurnālu vismaz sešiem mēnešiem, saņems Ceļojumu kalendāru 2016. gadam. Bet divpadsmit abonentus, ko noteiksim izlozē, gaida kaut kas pavisam īpašs un ekskluzīvs. Kas tieši? To uzzināsiet novembrī, kad sāksim mūsu abonēšanas kampaņu.

Iedvesmosimies kopā!

Dace Terzena, “Mājas Viesa” galvenā redaktore

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+