Foto – LETA

Topinambūra džungļi – pāri galvai! 0

Kā iznīdēt topinambūra audzi? Pagājušajā vasarā apsmidzināju ar glifosu, kas iznīcina jebkuras nezāles, pat krūmus. Laksti nokalta, domāju – būs miers. Šogad atkal saaudzis kā mežs, divu metru augstumā! Visus sīkos bumbuļus no zemes izlasīt nav iespējams. 
Inese Carnikavā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Topinambūrs vairojas tik strauji, ka tiešām var kļūt par nezāli. Ja bumbuļi, zemi apstrādājot, izkaisās lielākā platībā, tie strauji dīgst un dzen stumbrus.

– Lai kādu zemes nogabalu pilnīgi atbrīvotu no nezālēm (šoreiz no nevēlama kultūrauga – topinambūra), reti kad pietiek tikai vienreiz izsmidzināt glifosātu saturošu herbicīdu, – norāda VAAD Augu aizsardzības departamenta Augu aizsardzības līdzekļu reģistrācijas daļas referente Anitra Prekele. Viņa iesaka nākampavasar, kad topinambūram būs izveidojusies pietiekami liela lapu virsma, atkal veikt apstrādi ar glifosātu preparātu. Ieteicams izvēlēties tādu, ko atļauts izmantot divas reizes sezonā (piemēram, 2 % glifosu). Iespējams, vasaras otrajā pusē topinambūra dzinumi būs atauguši un nāksies smidzināt vēlreiz.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pūres Dārzkopības pētījumu centra pētniece Līga Lepse saka, ka ar glifosātu saturošiem herbicīdiem topinambūrus grūti apkarot. Pēc viņas domām, labāks paņēmiens to ierobežošanai ir regulāra augsnes lobīšana. To veic vairākas reizes – tiklīdz atkal parādās jauni dzinumi. Kopumā tas ir darbs divām sezonām.

Ja ir tāda iespēja, topinambūru audzē der ielaist paganīties cūkas. Tās ļoti labi tiek galā ar garšīgajiem bumbuļiem.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.