×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Topošā Londonas metro līnijā tiks izrakti tūkstošiem skeletu

Foto: CrossrailFoto: Crossrail

Britu arheologi, pateicoties jaunbūvējamai metro līnijai, guvuši pieeju bagātīgu arheoloģisko slāņu izpētei, un vienā no šiem slāņiem viņi, iespējams, no zemes izvilks tūkstošiem skeletu, ziņo portāls livescience.com.

Patlaban tiek konstruēta Londonas metro Liverpūles ielas stacija, caur kuru ietu jauna līnija austrumu-rietumu virzienā. Tās sliedes plānots ielikt aptuveni 40 metrus zem zemes, un, lai nokļūtu konstrukcijas vietā, ekskavatori raksies cauri bagātīgai arheoloģijas “kūkai”, kurā ir gan romiešu būvēts ceļš, gan viduslaiku purvs, gan arī 450 gadus senā Bedlamas kapsēta.

Londonas Arheoloģijas muzeja (MOLA) projekta vadītājs Niks Eldsens norādījis, ka šāds iespēja ir reta un aizraujoša, jo sliedes ies cauri vienai no senākajām Londonas daļām.

MOLA eksperti jau ilgāk nekā desmit gadus gatavojušies šim darbības posmam, kas paredz aptuveni 60 arheologu darbu maiņās sešas dienas nedēļā vismaz mēneša garumā.

Tiek lēsts, ka konstrukcijas vietā atrodas aptuveni 3000 skeletu, kas ir tikai neliela daļa no kapsētā savulaik apbedītajiem aptuveni 20 000 cilvēkiem. Arheologi, ticams, nespēs noteikt apbedīto vārdus, jo jau 18. gadsimtā, kad kapsēta vairs netika izmantota, tajā atrodamie kapakmeņi izmantoti pilsētas apbūvē, bet uz dažiem metro būvniecības vietā atrastajiem uzraksti kļuvuši neizlasāmi.

Tomēr arheologi cer atrast ne tikai skeletus. Jau agrākajos izrakumos, sagatavojot metro līnijas projektu, atklātas viduslaikos darinātas slidas no kaula, kā arī romiešu laika pakavi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+