Kultūra
Kultūrpolitika

Topošā valdība sola pilnveidot VKKF finansēšanas modeli 0

Induļa Martinsona datorgrafika

Topošā Māra Kučinska (ZZS) valdība savā deklarācijas projektā pauž apņēmību pilnveidot Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansēšanas modeli un sākt darbu pie mūsdienīgas akustiskās koncertzāles projekta Rīgā.

VKKF direktors Edgars Vērpe iepriekš skaidroja, ka cer atgriezties pie iepriekšējo gadu fonda finansēšanas modeļa, kad fonds tika finansēts no akcīzes nodokļa ieņēmumiem.

Fonds jau vairākus gadus politiski cīnījies, lai tiktu atgriezts vecais finansēšanas modelis. Tas ticis ierakstīts katrā valdības deklarācijā, bet līdz šim tā arī nekas nav mainījies, iepriekš vēstīja Vērpe.

Topošā valdība, sagaidot valsts simtgadi, sola pilnveidot nacionālo kultūras infrastruktūru. Plānots vienoties par mūsdienīgas akustiskās koncertzāles projekta sākšanu Rīgā, sadarbībā ar privātiem mecenātiem veidot Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju, kā arī nodrošināt Latvijas Okupācijas muzeja, Jaunā Rīgas teātra un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja atjaunošanu un izveidot Ventspils Mūzikas vidusskolu ar koncertzāli.

Deklarācijā pasuta apņemšanās īstenot daudzveidīgu, visu Latviju aptverošu Latvijas valsts simtgades svinību programmu, pastiprināt Latvijas vēstures pētniecību un skaidrot vienotas sociālās atmiņas veidošanu, kā arī tiek solīts laikus sagatavot XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku programmu, nodrošinot veiksmīgu to norisi. Savukārt sadarbībā ar Rīgas domi tiks veikta infrastruktūras atjaunošana, sagatavojot svētku norisei atbilstošu mūsdienīgu nacionālo stadionu un Mežaparka estrādi.

Bez tam paredzēts īstenot Latvijas informācijas telpu stiprinošus pasākumus, pabeigt radošo profesiju un radošo profesionālo organizāciju statusa un darbības atbalsta tiesiskā regulējuma izstrādi un īstenot atbalsta programmu nevalstiskajām organizācijām, aktivizējot pilsonisko sektoru sabiedrībai aktuālu izaicinājumu risināšanā. Iecerēts atbalstīt mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, paplašinot mazākumtautību iespējas aktīvi piedalīties Latvijas kultūras un sabiedriskās dzīves procesos.

Topošā valdība sola definēt nacionālo pasūtījumu kultūrizglītībā visos izglītības līmeņos, ņemot vērā Latvijas kultūras attīstības un darba tirgus vajadzības, kā arī izvērtēt sabiedrības integrācijas politikas un tās ieviešanas efektivitāti.

Kā ziņots, aģentūra LETA publicējusi Kučinska topošās valdības deklarācijas projekta pilnu tekstu, kas tiktu mainīts vien tādā gadījumā, ja sadarbības partneri norādītu uz kādu kļūdainu formulējumu. Kučinska valdības deklarāciju plānots parakstīt 11. februārī.

LA.lv