×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Topošais ASV sekretārs aicina uz jaunu domāšanu ārpolitikā

Foto - AFPFoto - AFP

ASV Demokrātu partijas senators Džons Kerijs, kurš, visticamāk, kļūs par nākamo valsts sekretāru, aicinājis pieiet esošajām ārpolitikas problēmām ar jaunu domāšanu.

 

“Amerikāņu ārpolitiku nenosaka tikai bezpilota lidmašīnas un karavīru izvietošana,” uzrunājot Senāta Ārlietu komiteju, kurai jālemj par viņa apstiprināšanu sekretāra amatam, norādīja Kerijs. Runājot par ASV ārpolitiku, jārunā arī par palīdzību, cīņu pret slimībām, nabadzību un represijām un “balss došanu mēmajiem”, atzīmēja kādreizējais prezidenta amata kandidāts, kurš 2004. gadā zaudēja vēlēšanās republikānim Džordžam Bušam.

Izklāstot savu viedokli ārpolitikas jautājumos, Kerijs uzsvēra, ka ASV nepieļaus kodolieroču nonākšanu Irānas rokās, un solīja stiprināt attiecības ar Ķīnu, kā arī deva mājienu, ka viņam ir jaunas idejas Tuvo Austrumu miera procesa atdzīvināšanai. Kerijs arī raksturoja sevi kā kaismīgu aizstāvi cīņai pret globālās sasilšanas radītajiem izaicinājumiem, aicināja ASV pastiprināt savu klātbūtni Āfrikā un pauda pārliecību, ka Savienotajām Valstīm ir ar jaunu sparu jāiesaistās cīņā pret narkotiku kontrabandu Latīņamerikā.

Līdzšinējā ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone neturpinās darbu valsts sekretāres amatā prezidenta Baraka Obamas otrajā prezidentūras pilnvaru termiņā. Iepriekš kā ticamākais Klintones pēctecis valsts sekretāra amatā tika minēta ASV vēstniece ANO Sūzana Raisa, bet pēc 11. septembra uzbrukuma ASV konsulātam Bengāzī viņa lūdza Obamu neizraudzīties viņu šim amatam. Decembrī prezidents valsts sekretāra amatam nominēja Keriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+