Kultūra
Kultūrpolitika

Topošajā Ventspils koncertzālē sākta ērģeļu stabuļu montāža0

Foto: Ventspils hronikas arhīvs.

Pagājušā nedēļā topošajā koncertzālē “Latvija” sākti stabuļu montāžas darbi, LA.lv uzzināja Ventspils domē.

Jau kopš 16. februāra koncertzālē “Latvija” notiek ērģeļu uzstādīšanas darbi, lai 25. jūlijā tās varētu ieskandināt pasaulslavenā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna.

Jau iepriekš ziņots, ka unikālās ērģeles no Vācijas uz Ventspili tika nogādātas ar trim autofurgoniem, kur vienas kravas svars sasniedza vidēji 40 tonnas.

Kopumā no Vācijas piegādāja 3060 ērģeļu stabules, no tām 253 – koka un 2807 – metāla stabules. Lielākā no metāla stabulēm ir 5,5 m gara ar nosaukumu “Gambe 16’”, savukārt mazākā metāla stabule ir lodīšu pildspalvas izmērā – 10 mm garumā un 4 mm diametrā.

Bet lielākā taisnstūra formas koka stabule ir 5,5 m garumā, arī šai pašai lielākajai koka stabulei ir piedēvēts nosaukums “Untergatz 32’ G”.

Viena no šīm stabulēm ir īpaša – tās nosaukums ir “Mežrags”, un tās ideja ir aizgūta no Ventspils pilsētas ģerboņa.

“Tika prognozēts, ka koncertērģeļu uzstādīšanas process ilgs līdz jūnija beigām, tomēr, darbiem raiti un veiksmīgi ritot uz priekšu, tiek plānots jau 30. aprīlī noņemt sastatnes, lai uzsāktu ērģeļu skaņošanu,” pauda domes komunikāciju speciāliste Sigita Znotiņa.

Paralēli koncertērģeļu skaņošanas darbiem, 30. aprīlī noslēgsies arī pasaules mērogā unikālo mūzikas instrumenta – Ungārijā ražoto koncerta klavieru “Klavins Piano Manufaktura KFF” modeļa M470i montāžas darbi.

Jau iepriekš tika ziņots, ka unikālās ērģeļu stabules ražotas Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmumā “Johannes Klais Orgelbau”, turklāt jāatzīmē, ka manuālo akustisko ērģeļu daļas izgatavotas arī tepat – Ugāles ērģeļbūves darbnīcā.

LA.lv