×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

Topošās valdības koalīcijas partneri panāk vienošanos (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Māris Kučinskis.

Koalīcijas pārstāvji šodien vienojušies par topošās valdības deklarācijas un koalīcijas sadarbības līguma saturu, žurnālistiem pēc valdību veidojošo partiju pārstāvju tikšanās pastāstīja Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis norādīja, ka, viņaprāt, būtu pieticis ar sākotnējiem deklarācijā piedāvātajiem 50 punktiem, tomēr gan no partijām, gan organizācijām visu laiku bijusi vēlēšanās “ieraudzīt tieši sevi šajā deklarācijā”. Tomēr tas deklarācijas būtību neesot mainījis.

Vēl tiks izdarīti pēdējie redakcionālie labojumi un tā ir gatava parakstīšanai ceturtdien, 11.februārī, no rīta, norādīja Kučinskis.

Valdības vadītāja amata kandidāts norādīja, ka gandrīz ar visiem ministru amata pretendentiem ir pārrunājis darāmos darbus. Paredzēts, ka katrai ministrijai tiks izstrādāts rīcības plāns. Ņemot vērā ministru pieredzi, Kučinskis ir pārliecināts, ka intensīvu darbību jaunā valdība varēs sākt jau ar pirmo dienu.

Pēdējā publiski pieejamā deklarācijas projektā bija norādīts, ka nākamās valdības prioritātes varētu būt tautsaimniecības stiprināšana, reformas izglītībā un zinātnē, reformas veselības aprūpē, valsts drošība un nacionālā identitāte, demogrāfiskās situācijas uzlabošana, kā arī ģimenes dzīves kvalitātes celšana un sociālais nodrošinājums.

Iecerēts, ka balsojums Saeimā par Ministru prezidenta amata kandidāta Kučinska topošo valdību notiks 11.februārī.

Koalīcijas pārstāvji vienojušies arī par formulējumu Latvijas noraidošajai nostājai papildu bēgļu uzņemšanas jautājumā.

Jau vēstīts, ka topošās valdības deklarācijas veidošanā atsevišķiem partneriem bija atšķirīgi viedokļi par to, kā formulēt Latvijas negatīvo nostāju papildu bēgļu uzņemšanas jautājumā. Diskusijas neesot bijušas par teksta būtību, bet par to, kādi vārdi jāizmanto formulējumā.

“Es esmu pret kategoriskiem vārdiem vai striktiem izteikumiem, ka nedarīsim to, ko neviens mums pat nepiedāvā,” žurnālistiem iepriekš sacīja Kučinskis. Politiķis norādīja, ka nevēlas deklarācijā minēt formulējumu “kas būs, ja būs” un ka starp partneriem nav domstarpību jautājumā pret papildu bēgļu uzņemšanu Latvijā, bet jautājums ir, cik asi to paredzēts ierakstīt deklarācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dabīgi ka izlocījās. Pakalpiņi!

  2. Pietrūkst drosmes pateikt kāds ir formulējums,tam,ka Latvijas tauta ir pret bēgļu uzņemšanu…Laikam atkal izlocījāties….

Draugiem Facebook Twitter Google+