×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. augusts, 2012
Drukāt

Topošo Aviācijas muzeju apmeklējuši jau vairāk nekā 1000 interesentu

Foto-LETAFoto-LETA

Topošo Aviācijas muzeju, kas atrodas pie lidlauka “Spilve”, kopš jūnija apmeklējuši jau vairāk nekā 1000 interesentu, stāstīja SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs un topošā Aviācijas muzeja direktors Kārlis Kavacs. Viņš norādīja, ka cilvēkiem interese par topošo muzeju ir pietiekami liela un visvairāk interesentu ar muzeju dodas iepazīties brīvdienās.

Aviācijas muzejs par topošo muzeju tiek dēvēts tādēļ, ka tā ekspozīcija joprojām tiek papildināta, kā arī telpas tiek labiekārtotas, lai muzejs varētu iegūt akreditāciju. Muzeju akreditācija tiek veikta, lai nodrošinātu kvalitatīvu, profesionālu, uz sabiedrības interesēm un vajadzībām orientētu muzeja darbību. Lai topošais Aviācijas muzejs iegūtu akreditēta muzeja statusu, tā telpām, iekārtām un drošības sistēmai jābūt tādām, lai garantētu muzeja krājuma saglabāšanu. Tāpat ir nepieciešami eksponāti un jāveic zinātniskais darbs.

Topošā Aviācijas muzeja apmeklētājiem izveidotajā ekspozīcijā ir iespēja apskatīt lidaparātus “Farman 4”, “FlyingFlea”, “Bower Bi Baby”, “AN -2” un citus. Apmeklētājiem tiek piedāvāts apskatīt lidmašīnu eksponātus arī āra ekspozīcijā. Tāpat interesenti var noskatīties filmu par aviācijas vēsturi un Spilves attīstības plāniem, kā arī ielūkoties kinožurnālu “Padomju Latvija” arhīvos. Muzeja ekspozīcijā ir pieejami materiāli par aviācijas vēsturi un vēsturiskie aviācijas formas tērpi.

Kavacs minēja, ka muzeja ekspozīcijas veidošanā iesaistās tie cilvēki, kuriem ir kādas liecības par aviācijas vēsturi. Muzeja ekspozīcijas veidošanā joprojām ir aicināti piedalīties visi aviācijas vēstures entuziasti, kas var un vēlas piedāvāt materiālus muzejam.

Jau ziņots, ka Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija iekļāvusi lidlauka “Spilve” centrālo ēku ar aleju valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

“Spilves” centrālā ēka ir viens no nozīmīgākajiem un izteiksmīgākajiem padomju laika neoklasicisma objektiem Latvijā. Ēka pilnībā saglabājusi oriģinālo būvapjomu, konstrukcijas, fasāžu arhitektoniski māksliniecisko kompozīciju, apdari un būvdetaļas. Tās arhitektūra atspoguļo attiecīgā laikmeta būvmākslas tendences un ir mākslinieciski augstvērtīga.

Lidlauka ēka ir ļoti rets tik labi saglabājies šādas arhitektūras paraugs. Ēkā ir saglabājusies oriģinālā interjera dekoratīvā apdare, kas kopā ar ārējo tēlu veido vienotu māksliniecisku ansambli. Objekts ir tipoloģiski unikāls Latvijai, ņemot vērā, ka lidlauks “Spilve” pēckara gados bijis Vissavienības nozīmes lidosta un viena no lielākajām bijušās PSRS rietumu daļā.

Savukārt interjera dekoratīvās apdares, kas atrodas trijās telpās, ir mākslinieciski nozīmīgs, vērienīgs, līdz pat sīkākajai detaļai saglabājies interjera apdares paraugs, kas sniedz detalizētu priekšstatu par interjera mākslu Latvijā 20.gadsimta 50.gados, kurā klasicisma, tautas mākslas un padomju simbolikas inspirēta būvplastika apvienota ar sociālistiskā reālisma tradīcijās veidotiem sienu gleznojumiem.

Ieejas maksa pieaugušajiem topošajā Aviācijas muzejā ir viens lats, bērniem, studentiem un pensionāriem – 50 santīmu. Bērniem līdz septiņiem gadiem, cilvēkiem ar speciālām vajadzībām un viņu pavadoņiem ieeja muzejā ir bez maksas. Topošajā muzejā pieejamas arī ekskursija gida pavadībā.

Kā ziņots, Rīgas svētku laikā lidlaukā “Spilve” notiks Aviācijas svētki, kas ar interesantu aviošovu, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Aviācijas eskadriļas un Valsts robežsardzes aviācijas paraugdemonstrējumiem skatītājus priecēs 18.augustā un 19.augustā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.8
Alūksne +10.1
Daugavpils +13.0
Saldus +14.2
Liepāja +14.5
Jelgava +13.9
Ventspils +10.3
Limbaži +10
Madona +12.1
Rēzekne +11.7
Draugiem Facebook Twitter Google+