×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

Toreiz bija vienprātība. Kur tā šodien?


Foto - LETAFoto - LETA

Tauta var veikt lielas, nozīmīgas lietas tikai tad, ja tās vairākumam piemīt vienprātība. Atcerēsimies barikādes, kad bija šī vienprātība. Ja tā toreiz nebūtu bijusi, mums šodien nebūtu savas valsts un pēc kāda laika – arī latviešu valodas.

 

Tas, kurš Rīgas domes dzīvē nesaskata līdzību ar Latviju pirms Atmodas, ir cilvēks, kurš nevēlas to saskatīt. Rīgas domē latviskā ierēdniecība tiek nomainīta. Kad TV tika nosaukti domes uzņēmumu valdēs un padomēs nesen ieceltie pilnvarnieki, latviski uzvārdi nebija saklausāmi. Sarmītes Ēlertes uzstāšanās TV ir jāuzskata par varonību.

Viņa pieminēja Rīgas domes pārkrievošanu, norādot, ka Rīga jāatgriež Eiropā.

Lai kā mēs kritizējam partiju ”Vienotība”, taču tā arī jāuzslavē par aicinājumu apvienoties latviskajām partijām pirms pašvaldību vēlēšanām. Partiju apvienība būtu nesalīdzināmi lielāks spēks nekā tas, ko kopsummā dotu partijas, piedaloties vēlēšanās katra atsevišķi. Diemžēl partiju vadītāju atteikums veidot vienotu sarakstu pierāda, ka viņi tikai sapņo par deputātu mīkstajiem krēsliem. Tagadējais Rīgas mērs ir jānomaina, jo viņš ar savu darbību kaitē latviskajiem principiem. Viņa darbošanos to pierāda: parakstīšanās par krievu valodu kā otro valsts valdu; piedalīšanās 9. maija pretlatviskajos saietos Uzvaras parkā; latviskās ierēdniecības nomaiņa; domes budžeta līdzekļu izniekošana – pārmaksāta puķu tirdziņa celtniecība, izdoti miljoni reklāmai u. c.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+