Sports
Citi sporta veidi

Toronto: Sevastova otrajā kārtā, Ostapenko zaudējums 0

Foto – AFP/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien Toronto WTA “Premier” turnīra pirmās kārtas duelī guva uzvaru trīs setu mačā pret amerikānieti Lorēnu Deivisu, kamēr Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko ļoti sīvā cīņā cieta neveiksmi.

Sevastova, kura WTA rangā ieņem savu rekordaugsto 16.vietu, pirmās kārtas mačā ar 6-1, 4-6, 6-3 uzveica ranga 34.numuru Deivisu. Tikmēr Ostapenko, kura rangā ir 12.vietā, ar 6-1, 6-7 (2:7), 6-7 (5:7) atzina ASV pārstāvošās Varvaras Ļepčenko pārākumu, kura rangā ir 68.vietā.

Sevastovas un Deivisas spēlē pirmajā setā īsts duelis nesanāca, jo Latvijas tenisiste bija krietni pārāka, četras reizes gūstot punktu pretinieces servē. Sevastova mača sākumā panāca 3-0 savā labā, tad gan zaudēja geimu savā servē, bet turpinājumā izcīnīja vēl trīs punktus.

Otro setu Sevastova sāka ar savu zaudētu servi, tad uzreiz spēja breiku atspēlēt, bet turpinājumā labākas bija servētājas. Tomēr ļoti garā devītajā geimā Sevastova nespēja noturēt savu servi, un Deivisa ar piekto breikbumbu izvirzījās vadībā ar 5-4, pēc tam svinot uzvaru arī setā.

Tikmēr izsķirošajā setā Sevastova zaudēja savu pirmo serves geimu, tūdaļ breiku atspēlējot. Pēc tam viņa panāca 4-2 savā labā, tiesa, nākamajā geimā pie savas serves atkal zaudējot, tomēr pēdējos divus punktus šajā mačā guva tieši Sevastova.

Viņa par otrās kārtas sasniegšanu tika pie 60 WTA ranga punktiem.

Otrajā kārtā Sevastova tiksies ar japānieti Naomi Osaku (WTA 50.), kura pārspēja anglieti Heteri Vatsoni (WTA 71.), kura esot iedzinējos ar 1-6, 1-4 no tālākās cīņas izstājās.

Paralēli šim duelim notika arī cita spēle, kurā Latvijas dāmu tenisa ranga līdere Ostapenko zaudēja Ļepčenko, kuras treneris ir latvietis Krišjānis Stabiņš.

Ostapenko pirmajā setā uzvarēja ar 6-1, bet pēc tam ļoti līdzīgā cīņā zaudēja divos taibreikos.

Latvijas tenisiste pirmajā setā rādīja ļoti pārliecinošu sniegumu, četras reizes gūstot punktu pretinieces servē. Tiesa, panākot 5-0, Ostapenko zaudēja arī savu servi, ļaujot Ļepčenko izmantot ceturto breika iespēju.

Tomēr septītajā geimā Ostapenko, kuras treneru korpusā joprojām ir spāniete Anavela Medina-Garrigesa, ar kārtējo breiku nodrošināja uzvaru setā.

Otro setu Ostapenko sāka tikpat pārliecinoši, panākot 3-0, taču tad četrus punktus pēc kārtas guva Ļepčenko. Seta beigu daļā jau labāk klājās servju uzņēmējām, jo sešos geimos pēc kārtas tenisistes izmantoja breiku, setu novedot līdz taibreikam, kurā Ļepčenko, pie rezultāta 2:2, uzvarēja piecās izspēlēs pēc kārtas.

Savukārt trešajā setā Ostapenko nokļuva iedzinējos ar 0-3, taču pēc tam spēja panākt līdzsvaru 5-5. Mača liktenis izšķīrās taibreikā, kurā Ostapenko spēja panākt 5:4, tomēr pēc tam zaudēja trīs izspēlēs pēc kārtas, ciešot neveiksmi arī visā mačā.

Sevastovai un Deivisai šī bija trešā savstarpējā spēle, bet iepriekšējās divās uzvaras tika dalītas uz pusēm. Iepriekšējā tikšanās abām bija martā, kad Indianvelsas WTA “Premier” turnīra otrās kārtas mačā Latvijas tenisiste cieta zaudējumu ar rezultātu 5-7, 3-6.

LA.lv