×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. janvāris, 2018
Drukāt

Ģirts Valdis Kristovskis: Totalitārās pagātnes atspulgi (41)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ģirts Valdis Kristovskis

Autors: Ģirts Valdis Kristovskis, Ventspils domes deputāts

Literāta Jāņa Rokpeļņa atzīšanās sadarbībā ar čeku un “tviterotāju” atzinība viņam kā “īstam vecim”. Edvīna Raupa ieminēšanās par demarkācijas līniju vilkšanu “stukačiem”. Arno Jundzes apsvērumi pret raganu medībām. Tie ir daži pēdējo dienu domu apmaiņas vai pat sadursmes virzieni čekas maisu lietā, kuru fokusā pēkšņi nonākušas latviešu rakstnieku aprindas. Varu piekrist Jundzes viedoklim, ka literāti nav īpašāki par VEF proletāriešiem, zinātniekiem, skolotājiem vai pat tramvaju vadītājiem, kuru vidē PSRS totalitārā režīma laikā savus taustekļus sadzina, saauda, satīkloja Valsts drošības komiteja.

Atbilstoši šādai visaptverošai pieejai no 1985. gada pavasara mani, 23 gadus vecu būvinženieri, centās savervēt Ventspils VDK nodaļas 5. daļas ideoloģiskās pretizlūkošanas speciālisti – majors Aivars Rubenis un leitnants Andris Indriksons. Par to, kā tieši tas notika, var izlasīt manā pagājušā gadā iznākušajā grāmatā “Pieskāriens”. Tiku provocēts, biedēts un kārdināts. Attīstīta sociālisma ap-stākļos nebija, kas pasargā no vervētāju telefona zvaniem, izsaukumiem uz VDK ēku, to negaidītas ierašanās manās darba, atpūtas un hobiju vietās. Dažkārt šie VDK darbinieki uzrunāja uz ielas, dažkārt maltītes laikā piesēdās blakus publiskā ēdnīcā, dažkārt pieprasīja atvērt viņiem dzīvokļa durvis. Un tomēr pusotra gada laikā viņiem neizdevās mani iebiedēt, pārliecināt un savervēt. Gluži pretēji. 1986. gada vasarā pārliecība bija augusi, jau spēju pateikt, ka turpmāk ignorēšu šīs oficiālās PSRS varas institūcijas pārstāvju jebkādus tālākos mēģinājumus man tuvināties. Tā atšķirībā no literāta Rokpeļņa un viņa neapskaužamā likteņa līdziniekiem man gājusi secen nepieciešamība kopā ar VDK darbiniekiem “analizēt situāciju” darbavietā, līdzcilvēku un tuvāko domubiedru vidē.

Kopš tā laika ir pagājis vairāk nekā trīsdesmit gadu. 1990. gada 4. maijā esmu balsojis par Latvijas neatkarības atjaunošanu un divas desmitgades veltījis Latvijas aizsardzības sistēmas atjaunošanai. Pašreiz esmu Ventspils pilsētas domes deputāts. Paradoksālā kārtā tieši šis apstāklis man no jauna licis pārliecināties par bijušās komunistiskās partijas nomenklatūras ciešo saistību ar bijušajiem čekas štata darbiniekiem. Un, proti, Ventspils pašvaldība 2017. gadā izveidoja komisijas, kurās liedza dalību trīs opozīcijas deputātiem – Aivim un Ivaram Landmaņiem, kā arī man. Vienlaikus vairākuma jeb pozīcijas deputāti katrs vidēji ir iekļauts darbam piecās pašvaldības komisijās vai padomēs. Tas neapšaubāmi ir nesmuki, prasts Satversmē nostiprināto demokrātijas, līdztiesības pamatprincipu, mazākuma tiesību pārkāpums. Turklāt ironiskā kārtā Ventspils pašvaldības Ekonomikas un budžeta komisijas dalībnieka statuss ir ticis bijušajam VDK štata darbiniekam Andrim Indriksonam. Tam pašam, kurš pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem nesekmīgi bija centies mani savervēt…

Ventspils pilsētas domes izpilddirektors Aldis Ābele šādu komisijas veidošanas rezultātu oficiāli pamatojis ar bijušā kompartijas funkcionāra Aivara Lemberga vadītā deputātu vairākuma iekšējo pārliecību, politisko gribu un uzticību. Tā nu minētās pašvaldības komisijas iekšējai lietošanai paredzētie materiāli pieejami bijušam čekas darbiniekam, bet ne man. Jo esot iespējamība, ka materiālus izmantošu ļaunprātīgi.

Simptomātiski, ka tagadējā kapitālista un multimiljonāra Lemberga īpašumu apsaimniekošanā daudzus gadus piedalās bijušais VDK Ventspils nodaļas priekšnieks pulkvedis Imants Sormulis, kura dēls Ansis kopā ar Lembergu atrodas uz smagos noziegumos apsūdzēto sola. Šādai bijušo kompartijas un VDK funkcionāru kopībai, kā redzams arī no Ventspils pilsētas pašvaldības varas filozofijas, nav gadījuma raksturs. Padomju laikā kaltās kopīgās vērtības un savstarpējās uzticamās attiecības izturējušas laika pārbaudi. Tieši šo attiecību vēstures liecība ir čekas maisos nokļuvušo cilvēku likteņi. Arī literāta Jāņa Rokpelņa sirdsapziņas mokas un atzīšanās. Totalitārās pagātnes skumjš atspulgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Izskatās, ka autors grib parunāties par savu sadarbību ar čeku:)))))

 2. Jautājums LA redakcijai Atbildēt

  Sakiet, vai ir iespējams neielaist viedokļu apmaiņā idiotus, aptrakušus un citādi prātā vājos? Proti, es jautāju par “Iz “Ontūna Mazpusāna” palagiem t.i, plānprātiņa murgiem. Vai jūs esat lasījuši šos murgus? Vai jums nav radusies pārliecība, ka šim “Mazpusānaam” ir vieta Tvaika ielā? Vai Latvijas Avīzes politika ir kļūt par mēslu bedri visu pshiski nelīdzsvarotu cilvēku murgiem?

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ========

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 5. Ja tu raksti, tad raksti, bet nevis ... Atbildēt

  Kristovski, beidz runāt ar mājieniem, ar neko neizsakošu klusumu … kur ir vārdi, kur ir vēsture par čekistu “panākumiem” Ventspilī? … bez vārdiem, uzvārdiem ši ir tikai muldēšana …. Ko, vai bikses trīc pastāstīt par amatiem, kuros tagad čekisti un to bērni sēž? … Un vai olafs berķis, tavs labdaris, nav viens no viņiem?

 6. Krievi nāk! vairs īsti nedarbojas, jo cik tad reižu var saukt- Vilks aitās! Atliek čekas maisi. Ja nolems atvērt, pirms atvēršanas būs zināma takse par savas kartiņas izņemšanu un svešas ielikšanu. Ja nolems neatvērt, varēs priekšvēlēšanu gaisotnē rādīt ar prkstu uz oponentu- Viņš Tur ir!

 7. Ir skaidrs, ka nākošajā Saeimā latvju labieši iejās uz čekas apkarotāju zirga. Ko citu gan jūs vēl protat?

  • Trollis JT, ko citu jūs protat: tikai dalīt cilvēkus pēc principa “mēs” un “jūs”?

   • “Mēs”, tie ir, kas draudzējas ar veselo saprātu. “Jūs” ir tie, kas dzīvo no ilūzijām, nebeidz manipulēt ar emocijām un zemiskiem instinktiem. “Jūs” ir tie, kuri nav spējīgi vadīt četru cilvēku privātu uzņēmumu, bet iedomājas, ka varēs vadīt valsti. “jūsu” ir vairāk, nekā “mūsu” un mēs esam spiesti VISU LAIKU MAKSĀT PAR JŪSU MURGIEM.

 8. Paldies Ģirtam Kristovskim. Labi, ka atkal pacēla šo tēmu. To nedrīkst aizmirst.
  Tas, ka Lembergs bija augsts komunistu funkcionārs, kurš darbojās ciešā sadarbībā ar čeku, protams, ir vispārzināms fakts. Tādēļ vēl jo lielāks riebums pret tiem latviešiem, kuri Ventspilī balsoja par šo komunistu-čekistu konglomerātu Lemberga vadībā, un varbūt gatavojas Saeimas vēlēšanās balsot par Lemberga partiju ZZS. Īstie Latvijas nodevēji ir daudziem vēlētāji, kuri balso ZZS. Daži te uzdarbojas arī komentāros – daži par maksu, daži par velti, bet aiz pretlatviskas pārliecības. Vēlreiz – kauns!

 9. Maitu maita!

 10. Un kurš tad bija tas, kurš noraka savulaik Zemessardzi?! Ne tu, Ģirteli?!
  Kurš no tribīnes nodzina Tukuma Zemessardzes bataljona komandieri Oskaru Grīgu (lai vieglas viņam smiltis!) par lauksaimniecības kontrabandas pasākumu apkarošanu?
  Būtu jau nu paklusējis, klauns!

 11. Nevērtējiet specdienestus pa zemu, tai skaitā čeku.
  Ar neatkarības atjaunošanu neviens specdienests nepazūd. Faktiski mainās tikai viņu darbības apstākļi.
  Latvijā viņiem nebija pat jāslēpjās, jo viņi bija režīma represīvais instruments. Valstiskās neatkarības atgūšana viņiem radīja vienīgi neērtības un prasīja darbības pārkārtošanu.
  Čekas maisi nav tikai vēsture, bet tā ir nākotne caur vēsturi. Sen jau ir sagatavoti jauni aģenti, kuri čekas maisos nav.
  Tas ir ārpus teorijas, ārpus loģikas un specdienestu darbības jēgas un principiem. Tāpēc nebūsim naivi, ka Latvija ir neinteresanta un tīra no ārvalstu specdienestu intresēm un darbības, tai skaitā no transformējušās čekas.
  Un šajā rakstā mēs redzam, ka pēc neatkarības atjaunošanas okupācijas laika virsnieks, čekists mierīgu sirdi strādā tālāk. Varētu teikt, ka necilā vietā, bet pilsēta ir stratēģiskas nozīmes un pilsētas finanšu informācija, jeb attīstības plāni tiek pienesti viņam uz paplātes. Ka komisijas loceklim ir arī sava ietekme.
  Tā ir prātam netverama, absurda situācija.
  Līdz ar to, ja tāds ir viens gadījums, tad kamēr nav pierādīts pretējais, to nevar uzskatīt par vienīgo.
  Tautai nav zināmi okupācijas režima komunisti, čekisti, aģenti, lustrācija nav notikusi.
  Līdz ar to sabiedrība nezin kam pievērst uzmanību. Un nevajag atrunāties. Mēs savās aprindās zinājām. Sen ir izaugusi paaudze, kura nezin tā laika komjauniešu prožektorus, komunistus, par čekistiem un aģentiem nerunāsim un kuri šodien vēl ir aktīvi.
  Bet jaunai paaudzei ir tiesības un pienākums to zināt. VIŅI TAČU IET UZ VĒLĒŠANĀM.
  Absurds. Vienā vakarā jaunatne skatās “Ilgais ceļš kāpās”, zin ģimenes traģēdiju, bet otrā dienā viņam nav pat iespējas vēlēšanās izsvītrot okupācijas režīma darboņus. Nemaz nerunājot, ka šādi darboņi ir atstatīti no valsts vitāli svarīgām lietām.
  Sviests. Situācija vienkārši parāda kuram joprojām pieder vara Neatkarīgā Latvijā. Un laiks strādā tikai un vienīgi viņu labā, lai sakārtotu savu sistēmu.

 12. … Nomenaklaturas izmestais ‘zirneklu tikls’ visa Bezabrene, nav atlavis to biedru atklatu atpazisanu lidz sim … nav atlavis brivi latviesu patriotiem darboties … !
  … Paldies NATO karaspeka vienibam, kuru klatbutne Bezabrene nu atlauj nakamai paaudzei, un drossirdigajiem no vecas, izbert ne tikai maisus … bet lidzigi Girtam, reiz pateikt patiesibu un ar tadejadi uzstaditam vajadzigam konsekvencem ari reiz pabeigt DDD … !!!

  • Tie, kas pēc koalīcijas padomes sēdes skrēja ziņot ”partneriem” uz vēstniecību laikam cer, ka NATO ārzemju karavīri kaut kā palabos viņiem sagaidāmi sliktos vēlēšanu rezultātus.

 13. Riebjās tā čeko- komunistu brandža! Nu saņemamies, letiņi, un tos lembus un brigmas nafig!

 14. Un atrodas tādi, kuri te uzdrošinās aizstāvēt čekistus un sāk skaidrot miljono reizi par sakopto pilsētu un saimnieku. Veca plate un to griež tie, kuri nezin, cik sakoptas un daudz sakoptākas par mazākām naudiņām ir citas pilsētas.
  Ja nevienam varas spicē šāda situācija nešķiet ārprātīga, tad ko mēs te runājam – pie varas ir tie paši!!! Un mēs stāvējām uz barikādēm, lai viņi tagad ņirgtu par mums?

 15. Man ļoti interesē zināt, ko jebkurš specdienests reāli varētu iesākt ar aģentu, kurš savervēts “pusotru gadu ” pazemojot un PUBLISKI(!!!????) tiekoties darba, atpūtas, hobiju vietā. Ja šāds tipiņš beidzot kļūtu par aģentu, viņš taču būtu bīstamāks par desmit amerikāņu diversantiem! “Čūska azotē”… ! Vai tiešām var pieļaut, ka VDK virsnieki bija izkūkojuši prātu un vervēja SLEPENO AĢENTU tiekoties ar viņu stadionā?

 16. Vajag aicināt cietusos no KGB represijām nākt ārā no skapjiem . Un tādu ir tūkstošiem . Vajag dibinat biedribu . Tad vini bus bezspēcigi. Jo tarakāni baidas no gaismas !

 17. Deokupācija. Dekolonizācija. Deboļševizācija Atbildēt

  ģirt, tikko pamodies? Kāpēc agrāk klusēji par bijušajiem komunistiem augstajos amatos?

  • Agrāk Kristovskis kopā ar Bordānu bija LC biedri.

   • Vēl precizēšu, ka Kristovskis bija Latvijas ceļā vienlaikus ar štata čekistu Ādamsonu, robežsargu, kurš ķēris mūsu stratēģisko partneru japāņu malu zvejniekus, tādējādi stiprinot ļaunuma impērijas ekonomisko spēku. Lai gan būvinženieris Kristovskis arī ekonomiski stiprināja okupācijas varu- nav dzirdēts, ka kaut kas no viņa uzbūvētā būtu nākošā dienā sabrucis.

 18. Cik tev Lembergs maksā par viņu slavinošiem komentāriem? Tu laikam citur Latvijā neesi bijis, ja redzi tikai Ventspili. Daudzas pilsētas un mazpilsētas arī ir sakoptas, tikai to vadītāji, atšķirībā no Lemberga, ar to īpaši nelielās. Bet kas tad ir pie teikšanas pārējā Latvijā: nečekisti, bet tomēr tie paši ekskomunisti, nomenklatūras darboņi, komjauniešu vadoņi un sarkanie baroni no laukiem. Vārdu sakot tie paši “savējie”. Kristovska tipa politiķi tika nobīdīti un joprojām tiek bīdīti malā, tāpēc jau viņš raksta, ka šis tandēms: VDK un kompartijas nomenklatūra ir labi sastrādājusies un viens otru lieliski piesedz. Viņi ir arī galvenie atbildīgie par visām nebūšanām Latvijā.

  • Bet kurš pie tā ir vainīgs? Kurš iet uz vēlēšanām? Kurš ievēl tos pašus darboņus gadu no gada? Kurš nevar vienoties par kopīgu darbību pret boļševikiem? Mēs paši jau ejam, ievēlam un turpmākos 4.gadus gaudojam, cik mums ir slikti!!!!!

 19. Kurs tic Kristovskim?

 20. Kristovskis pārspīlē. Čeka centās iekārdināt, bet biedēja gan tikai tos, kuri bija pieķerti ar nolaistām bikšelēm, vai kuri bija nopirkti un sakompromitēti. Kā rāda balsojumi par čekas maisiem, uzturēšanas atļaujām, izglītību valsts valodā un daudziem citiem latviešiem svarīgiem jautājumiem, lielākās daļas Saeimas deputātu olas ir ciešā čekas tvērienā.

 21. Vai kāds var pastāstīt ko vairāk? Atbildēt

  Vai kāds var pastāstīt ko vairāk par ventspils čekistiem? Kad viņi atkal tika atpakaļ pie siles baroties (piem., šis indriksons)? Ka suzaicināja? Vai kāds zina? Ir zināms, ka daudziem čekistiem 90ie bija pasmags laiks.

 22. Jā un vēl riebjas tas, ka šāda informācija uzpeld tikai tagad, pirms vēlēšanām!!!!! Ja jau visi “varoņi” ir zināmi kas traucēja šo jautājumu pacelt uzreiz pēc ievēlēšanas Ventspils domē? Iespējams jāspodrina spalvas pirms vēlēšanām!!! Redziet kāds es balts un pūkains, bet tie kropļi man neļauj strādāt!!!

 23. Situācija, protams, ir absurda.

 24. Ievērības cienīgi fakti. Nav ko piebilst! Tomēr, ja paskatamies uz Ventspili, tad neviļus rodas iespaids, ka pilsētā ir saimnieks. Viss sakopts un glīts. Nezinu, varbūt tas ir tikai iespaids. Ventspilnieki droši vien varētu bilst ko vairāk. Toties valsts mērogā nečekisti visu ir salaiduši tādā dimbā, ka no tā vēl jātiek ārā. Tūkstoši aizbraukuši, kriminālo maksātnespējas adminu noziegumi, ceļi ir tādā stāvoklī, ka bailes braukt, mūžīgās nodokļu sistēmas izmaiņas, ik pēc pus gada, gudra muldēšana no Saeimas tribīnes, čomu rebes pie valsts kases, pensionāru mūžīgā apjāšana utt. Saraksts būs garš. Kas jums nečekisti traucē būt saimniekiem savā valstī? Kas jums traucē parādīt tautai, ka jūs par to rūpējaties, nevis paaugstinat sev algas? Ko?

  • Nacistiskajā Vācijā arī viss bija sakopts, bet varbūt tas nav tas pareizais rādītājs.
   Bez tam, Ventspils sakopšana neattaisno Ventspils sagrābšanu un tās čekistu reabilitēšanu.

   • Labāk viss netīrs un sabrucis, bet čekisti staigā ar uzšūtu sarkanu zvaigzni un tiem liegts iet pa ietvi, nekā kārtība un sakoptība, kuru nodrošina čekisti.

 25. Paldies par rakstu! Atbildēt

  Paldies Valdim par rakstu. Tikai šo tēmu par “čekistiem” (jo nav bijušo čekistu) ir jāritina drošāk. Veiksmi!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+