×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

“Totāls futbols” kā attieksme jaunu attiecību veidošanā. Vīrieša pieredzes stāsts

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Kādu laiku esmu brīvs vīrietis – tā ir mana atbilde, kad man prasa par to kā man klājas dzīvē, ja tas ir labs draugs, bet ne “tas čalis vai tā meitene no kaut kāda semināra”. Man bija skaistas attiecības (patīkama lēdija), taču tās ar iepriekšējo partneri izbeidzām pēc abpusējas vienošanās. Tās ir skaistas atmiņas. Lai tā arī tas paliek.

Tomēr par to nav manas pārdomas, bet par laikaposmu, kur esmu šobrīd un manu attieksmi. Man patīk futbols. Jau studiju laikos bija čaļu grupējumā, kuri aktīvi apmeklēja futbola spēles vai skatījās lielos futbola čempionātus konspiratīvajos dzīvokļos. (Kā dalībnieks aizraujos ar citiem sporta veidiem). Futbolistiem vienmēr ir draudzenes, to ievēroju toreiz.

Kad tev ir tikai divdesmit, ir svarīgi, lai noteikti būtu draudzene. Atceros, ka tolaik jutos lepns, kad devos uz nozīmīga notikuma svinībām ar tā laika sirdspuķīti, atrādīt draugiem un palielīties, bet tagad par to pasmejos, jo ārišķības vairs nepatīk. Jā, toreiz arī sajutos kā futbolists. Kad esi vecāks un brīvs, ātri atrast draudzeni nav pašmērķis- svarīgas ir izvēles iespējas un kvalitāte. Svarīgi ir, lai tava sieviete justos labi un attiecību vērtība būtu iekšēja, nevis ārēja manifestācija.

Man patīk Eiropas futbols – mīļākās komandas ir Vācija – organizētības un disciplīnas dēļ, kā arī Nīderlande, kuru raksturo jēdziens “totāls futbols” – atvērts, uzbrukuma veida spēles veids. Šo jēdzienu, pārnesot uz attiecību kontekstu, uztveru – spēlēt “totālu futbolu” katru dienu.

Spēlēt “Totālu futbolu”, nebūt nenozīmē katru piektdienas vakaru doties “reidos” uz izklaides vietām kopā ar sabiedrotajiem un nokļūt “teātrī”. “Totāls futbols” manā gadījumā ir stāsts par procesu, nevis iespējamo rezultātu. Dziļākajā būtībā tas ir stāsts par pacietību.

Tu piecelies no rīta, ieej dušā, paēd brokastis. Iedarbini mašīnu vai aizej uz pieturu, uzsmaidi kādai apburošai lēdijai, kas tev nāk pretim. Tev ir darbs, tātad – tikšanās un pusdienas, pasākumi, prezentācijas klientiem – tātad tu grozies sociālajā vidē.

Līdz ar to ik pa brīdim parādās skaistas dāmas, kuru Latvijā ir daudz. Kādai uzsmaidu, ja jūtu iespēju padziļināt attiecības, paprasu telefona numuru vai iedodu vizītkarti. Ja zināms tikai vārds un uzvārds, palūkojos zilajā vai oranžajā “iedzīvotāju reģistrā”. Uzaicinu. Sociālie tīkli ir tikai komunikācijas līdzeklis ar personām, kas satiktas realitātē, bet ne meklēšanas rīks.

Jādodas komandējumā, tā – arī nav problēma. Gaidot reisu, taču var pārmīt vārdu ar kādu dāmu izlidošanas zonā vai parunāt ar blakussēdētāju lidmašīnā. Ja jābrauc ar sabiedrisko transportu, jāapsēžas blakus interesantai sievietei. Patīk kafejnīcas vai veikala pārdevēja, netālu no darba vietas- jāiegriežas biežāk un jābīda sarunas!

Pienāk svētki – draugu dzimšanas dienas vai sabiedrotie atbrauc no ārzemēm. Dzimenēs vai vārda dienās – arī visas iespējas iepazīties ar labākā drauga vai sirdsdraudzenes lokā esošajām sievietēm. Uz izklaides vietām dodos reti. Nesen kāds mans tuvs sabiedrotais viesojās Latvijā, tad bija iemesls. Vienmēr saku šādos gadījumos, ka dodamies atpūsties, nevis “reidā”, lai gan atpūta var spontāni pārvērsties par “reidu”.

Tā izpaužas “totāls futbols”, kas īstenībā ir “dzīves, kāda tā ir” elements. Un ja, pārāk meklē, vai nu no “reida” vari atgriezties bez rezultātiem vai arī saņemsi īstermiņa risinājumu. Ievērojot “totālā futbola” stratēģiju, vārtu (patīkamu mirkļu) būs vairāk. Tas ir mans ceļš, lai mierīgi un bez stresa atrastu sev nākamo un varbūt liktenīgo sievieti. Vīri, ieturot “totālā futbola” stratēģiju, protams, būs arī aizmugures situācijas un dzeltenās un sarkanās kartītes, bet tas viss piederas pie procesa un par to nav jāpārdzīvo. Vienkārši izbaudiet spēli! Tomēr būs mazāk aplaušanos, nekā katru piektdienas vakaru, dodoties “ieviest kārtību” klubiņos.

Vēlos beigt šo vēstījumu ar kādas dziesmas tekstu: “Paskaties pa labi, pa kreisi, paskaties uz skaistu meiču! Atskaties un smaidi ik reizi, atskaties un māj tai “Sveiki! ”

Autors: Jānis Lakstīgala

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+