Sports
Citi sporta veidi

“Tour de France” favorītam pēc kritiena konstatēti vairāki lūzumi0


Kristofers Frūms.
Kristofers Frūms.
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Smagu kritienu piedzīvojušajam slavenajam britu šosejas riteņbraucējam Kristoferam Frūmam konstatēti vairāki kaulu lūzumi, paziņojusi viņa pārstāvētā “Ineos” komanda.

Negadījums trešdien notika pirms Francijā notiekošā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules tūrē iekļautā velobrauciena “Criterium du Dauphine” ceturtā posma, kad treniņa laikā Frūms lielā ātrumā ietriecās sienā.

Frūms sienā ietriecies ar 54 kilometru stundā lielu ātrumu brīdī, kad viņš vienu no rokām bija noņēmis no velosipēda stūres, lai izšņauktu degunu, tomēr braucamā priekšējo riteni skāra vēja brāzma, kas tādējādi divriteni padarīja nekontrolējamu.

Neilgi pēc tam kļuva skaidrs, ka Frūms nevarēs piedalīties šī gada “Tour de France” velobraucienā, par kura uzvarētāju viņš kļuvis četras reizes, bet pēc pārbaudēm riteņbraucējam konstatēti lūzumi labās kājas augšstilbā, elkonī un ribās.

“Kriss smagi strādāja, lai sasniegtu lielisku formu, un tēmēja uz startu “Tour de France”, kuru gan tagad viņam nāksies izlaist,” atzina “Ineos” komandas menedžeris Deivs Breilsfords. “Lai gan saprotam, kādiem riskiem sportisti tiek pakļauti riteņbraukšanā, tomēr ir ļoti sāpīgi redzēt braucējus smagi ciešam.”

Frūms šobrīd atrodas intensīvajā aprūpē un neatrodas diez ko labā stāvoklī. Tādējādi apdraudēts viss viņa sezonas turpinājums.

“Esam norūpējušies, par no nav šaubu. Kriss šobrīd nav labā stāvoklī. Ir sadursmes un ir sliktas sadursmes – šis ir otrais gadījums,” neslēpa Breilsfords.

Savas karjeras laikā 34 gadus vecais Frūms ne tikai četras reizes uzvarējis “Tour de France”, bet arī pa reizei bijis labāks prestižajos “Giro d’Italia” un “Vuelta a Espana”.

Šī gada “Tour de France” sāksies 6.jūlijā.

LA.lv