Sports
Citi sporta veidi

“Tour de France” pirmie kalni – vadībā izvirzās Skujiņa komandas biedrs Čikone0


 Džūlio Čikone kļuvis par “Tour de France” līderi.
Džūlio Čikone kļuvis par “Tour de France” līderi.
Foto: AP/Scanpix/LETA

Beļģijas šosejas riteņbraucējs Dilans Tūnss no “Bahrain Merida” ceturtdien guva uzvaru kalnainajā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” sestajā posmā, kamēr vadību kopvērtējumā tagad pārņēmis latvieša Toma Skujiņa komandas biedrs “Trek – Segafredo” vienībā Džūlio Čikone no Itālijas.

Ceturtdien prestižā velobrauciena dalībniekiem bija jāveic sarežģīta 160 kilometrus gara distance ar septiņiem kategorizētiem kāpumiem, kuras noslēgumā uzvaru guva Tūnss, viņam finišu sasniedzot pēc četrām stundām 29 minūtēm un trim sekundēm. 11 sekundes aiz beļģa palika Čikone, kamēr trešais bija beļģis Ksandro Merizē (“Wanty – Gobert”), kurš atpalika jau vairāk nekā minūti.

Savukārt Skujiņš ceturtdien finišēja 62.vietā, to paveicot nelielā grupā, kas uzvarētājam piekāpās par 14 minūtēm un 51 sekundi.

Kopvērtējumā par jauno līderi kļuvis Čikone, kurš par sešām sekundēm apsteidz iepriekšējo dzeltenā krekliņa turētāju Žiljēnu Alafilipu no Francijas (“Deceuninck – Quick Step”), bet trešais ir Tūnss, kurš zaudē 32 sekundes.

Saistītie raksti

Tikmēr Skujiņš kopvērtējumā ir 99.vietā, bet no pirmās pozīcijas viņš atpaliek 38 minūtes un piecas sekundes.

Savukārt kalnu karaļa ieskaitē Skujiņš no otrās vietas atkritis uz sesto.

Šogad “Tour de France” velobrauciens norisinās jau 106.reizi. Sacensības 21 posma garumā tiks noslēgtas 28.jūlijā.

LA.lv