×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2012
Drukāt

Tradicionālajā ģimeņu saietā “3×3” piedalās latvieši no 13 valstīm


Foto - Aivars VētrājsFoto - Aivars Vētrājs

Ar valsts karoga pacelšanu Kandavā sākas pasaules latviešu ģimeņu “3×3” saiets. “Šī būs nedēļa priekam, lai kopā ar jauniem draugiem apgūtu derīgas prasmes un krātu skaistas atmiņas,” cer visi pieci simti vakar, 22. jūlijā, Kandavā atklātās “3×3″nometnes dalībnieku. Vienīgās rūpes – kā pagūt uz visām ievirzēm jeb nodarbībām, kur gribētos būt!

 

Kā lai izlemj starp daudzajiem vilinošajiem piedāvājumiem – mācīties pazīt pļavā derīgos augus vai tamborēt saulessargu, iegūt zināšanas par latviskajiem rituāliem un tradīcijām vai klausīties par 30. gadu dzīvesstilu, spēlēt teātri vai apgūt ģimenes psiholoģijas pamatus… Kopš 90. gadu sākuma, kad arī Latvija pārņēma ārzemju latviešu pieredzi rīkot nometnes ģimenēm, kur piedalās kā deviņdesmitgadīgi seniori, tā dažus mēnešu veci zīdainīši, ko māmiņas paņēmušas līdzi, Kandavas “3×3” saiets solās būt rekordists dalībnieku skaita ziņā.

440 atbraukušie nakšņos profesionālās izglītības kompetences centra “Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums” plašajās dienesta viesnīcas telpās, un vēl ik dienu ievirzēs līdzdarbosies ap 60 vietējo ļaužu.

Nometni rīko “3×3” biedrība, un tradicionāli organizatoru rūpes uzņemas kāda no biedrības ģimenēm. Kuldīdzniekiem Daigai un Aldim Bitiniekiem šī ir jau ceturtā reize rīkotāju godā. Daiga saka, šī nometne atšķiras no citām ar to, ka ik ceturtais dalībnieks ir latvietis no ārzemēm – Norvēģijas, Beļģijas, Amerikas, Kanādas, Francijas, Luksemburgas, Krievijas un pat Meksikas:

 

“No Norvēģijas ir 17 dalībnieki, daudzi arī no Zviedrijas. Cilvēki, kas devušies no Latvijas prom pēdējos gadu desmitos, tagad brauc uz nometnēm, lai viņu bērni nezaudētu latviešu valodas prasmi un runātu to dzīvā vidē.”

 

Atceros, pagājšgad Cesvaines nometnē no Amerikas atbraukušais Valdis Čirksts teica, ka vedīs šurp dēliņu katru vasaru, jo “Latvija ikvienam latvietim ir viņa garīgā spēka lauks”. Arī tagad Kandavā Valdis vada ievirzi “Veselais un nesadalītais”, mācot pareizu elpošanu, pašmasāžu un citas veselīgas gudrības.

Nometnes viesi būs režisore Dzintra Geka un komponists Pēteris Vasks, viņi stāstīs par Sibīrijas ekspedīcijām un rādīs “SB” radošās grupas uzņemto filmu fragmentus. Kandavas novada domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis sola iepazīstināt ar pilsētu un tās apkaimes ievērojamām vietām.

Kandavas vārdam ir vairāki skaidrojumi, viens no tiem “kandave” – zirga atstātas pēdas dūkstīs; iemīta vieta, vieta ūdens malā. Saieta simbols ir pakavs, nometnes devīze – “Katrs pats savas laimes kalējs!”

Nometne ilgs līdz 29. jūlijam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+