×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Tradicionālajā Kalpaka ballē vāks līdzekļus Kritušo karavīru pieminekļa izveidei

Foto: Gatis Dieziņš, Rekrutēšanas un jaunsardzes centrsFoto: Gatis Dieziņš, Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs

Kritušo karavīru piemineklis Adažos.

Sestdien, 28. februārī, notiks tradicionālā pulkveža Oskara Kalpaka balle, kurā vāks ziedojumus Kritušo karavīru pieminekļa izveidei Ādažos, LA.lv uzzināja nodibinājumā “Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds.

Gadskārtējā pulkveža O. Kalpaka balle sāksies sestdien plkst. 19:30. Gadu gaitā tā kļuvusi par tradicionālu pasākumu, kur pulcējas valsts augstākās amatpersonas, karavīri, augstskolu mācību spēki, mākslinieki, uzņēmēji un burši no Latvijas studentu korporācijām. Balles apmeklētājus priecēs un svinīgo gaisotni nodrošinās Nacionālo bruņoto spēku bigbends.

Šogad balles ziedojumu mērķis ir atbalsts Kritušo karavīru piemineklim, kura pirmā kārta tika atklāta pērnā gada oktobrī Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē, bet pieminekli plānots pabeigt šogad. Piemineklis godinās kritušos biedrus, kuri, pildot savu pienākumu, gājuši bojā starptautiskajās operācijās, un tas, līdzīgi kā savulaik Brīvības piemineklis, top par iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem.

Savukārt 27. un 28. februārī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī aizsardzības nozares amatpersonas un bruņoto spēku karavīri vairākos sarīkojumos godinās pulkvedi Oskaru Kalpaku un Brīvības cīņās kritušos karavīrus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+