×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
9. decembris, 2016
Drukāt

Traģēdija Čaka ielā: trolejbusa vadītājai prasa piecus gadus cietumā (3)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā prokurors trolejbusa vadītājai par sievietes un bērna sabraukšanu lūdza piespriest piecus gadus cietumā.

Tāpat prokurors lūdzis tiesai apsūdzētajai atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Tiesa šajā lietā līdz 20.decembrim izsludinājusi pārtraukumu.

LETA jau ziņoja, ka 2014.gada maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, trolejbuss, kuru vadīja 1954.gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982.gadā dzimušu sievieti un viņas 2009.gadā dzimušo meitu. Bērns no gūtajām traumām notikuma vietā mira, bet māte ar smagām traumām tika nogādāta slimnīcā, tomēr arī viņa vēlāk nomira.

Prokuratūras apsūdzībā teikts, ka trolejbusa vadītāja, tuvojoties regulējamajai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustības drošību konkrētajā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka luksoforā deg sarkanais signāls, un neapturēja trolejbusu pirms luksofora.

Vienā no iepriekšējām tiesas sēdēm apsūdzētā savu vainu noziegumā atzina daļēji. Pirmajā tiesas sēdē cietušā – bojāgājušās sievietes vīra un meitas tēva – pārstāvis advokāts Aldis Blumbergs žurnālistiem gan sacīja, ka apsūdzētā savu vainu neatzīst, kā arī viņa esot atteikusies liecināt. Advokāts sacīja, ka galvenā versija ir tāda, ka trolejbusa vadītājai ir bijušas veselības problēmas, kas viņai traucējušas vadīt transportlīdzekli.

Savukārt apdrošināšanas kompānija “Gjensidige Baltic”, pie kuras pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” apdrošina gan materiālos, gan morālos zaudējumus, vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi kopumā 300 eiro lielu kompensāciju, iepriekš vēstīja TV3.

Apdrošinātājs sākotnēji lūdzis cietušajam iesniegt notiesājošu spēkā stājušos spriedumu, ar kuru būtu atzīts, ka negadījumā vainīga “Rīgas satiksmes” darbiniece, tomēr vēlāk kompānija nolēmusi segt bēru izdevumus un par sāpēm un garīgajām ciešanām atraitnim Ansim Priedem izmaksājusi morālā kaitējuma kompensāciju.

Novembra beigās gan Rīgas apgabaltiesa lēma, ka apdrošinātājam par labu Priedem ir jāmaksā atlīdzība 100 000 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Sekoju Čaka ielas krimlietai Atbildēt

  REĀLU cietumsodu pelnījusi:
  1) Par KLAJU VIENALDZĪBU pret TRAĢISKI zem pašas vadītā trolejbusa riteņiem BOJĀGĀJUŠĀS sievietes vīru/ meitenītes tēvu – NE REIZI neapmeklēja viņu, lai vismaz ATVAINOTOS par paša ceļu satisksmes noteikumu NEIEVĒROŠANU, ko ar ŠAUSMĀM noskatījās DAUDZI aculiecinieki …
  2) Cik jābūt DEBĪLAI 63 gadu vecumā, lai zem pašas TREKNĀS PAKAĻAS nejustu, ka trolejbuss velk līdzi DZĪVU CILVĒKU??? – kad trolejbuss pie SARKANĀS gaismas bija pārbraucis PĀRI gājēju pāreju, meitenīte notriekta gulējis uz ielas, bet viņas mātes nebija blakus. Jo trolejbuss aizvilka viņu sev līdzi – no trolejbusa APAKŠAS bija redzamas TIKAI atsevišķas jaunās sievietes ķermeņa daļas…
  3) Izrādās, atrodoties netālu no gājēju pārejas, trolejbuss NAV bremzējis, kas satraucis pasažierus, tāpēc pievērsuši uzmanību vadītājai, kura, izrādās, pie stūres bija …AIZMIGUSI !!!!!!!!! Tikai pēc TRIECIENA, jo ZEM trolejbusa riteņiem kūļājās NOTRIEKTĀS sieviete ĶERMENIS, un vēl salonā NOKRITA stanga, vadītāja …PAMODĀS …un izskatījies, ka viņa NESAPROT, kas noticis.
  4) Bet tiesā VECĀ MELOJA vienā gabalā un locījās kā zutis, ka it kā pareizi braukusi un tml.
  Tik DEBĪLA un vēl MELĪGA, ka ne pa kam NEATZINA savu vainu …Tieši TĀPĒC IR PELNĪJUSI REĀLU CIETUMSODU !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+