×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Traģēdija Dobelē: par bērniem vēlas rūpēties radinieki

Gaitenis ēkā Dobelē, kurā atklāts traģiskais gadījums, kad dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu meita. Foto - LETAGaitenis ēkā Dobelē, kurā atklāts traģiskais gadījums, kad dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu meita. Foto - LETA

Dobeles bāriņtiesa nākamajā nedēļā varētu lemt par bojāgājušo vecāku bērnu nodošanu ārpusģimenes aprūpē, ko var nodrošināt radinieki, aģentūru LETA informēja Dobeles novada pašvaldības vecākā konsultante Dzintra Matisone.

“Tuvi radinieki ir izteikuši vēlēšanos rūpēties par bērniem. Pašlaik tiek veiktas pārbaudes, lai noskaidrotu, cik šie cilvēki ir uzticami un nākamnedēļ bāriņtiesa pieņems lēmumu. Šajā ziņā situācija ir cerīga,” pauda Matisone.

Arī novada Sociālā dienesta Sociālā darba atbalsta daļas vadītāja Inese Goldberga apstiprināja, ka dienestā bijusi gan bērnu vecmamma, gan attālāki radinieki no Rīgas. “Bet par aprūpes tiesībām lemj bāriņtiesa,” atgādināja viņa.

Tāpat ģimenes locekļi dienestam lūgs materiālo atbalstu bēru rīkošanai, bet no psihologa pakalpojumiem viņi atteikušies. “Taču viņi ir informēti par to, ka var saņemt tos arī vēlāk – varbūt tagad nevajag, bet vēlāk vajadzēs,” skaidroja Goldberga.

Jau ziņots, ka 3.janvārī Dobelē, visticamāk, no narkotiku pārdozēšanas atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus mazais zīdainis.

Nelaime otrdien atklājās pēc tam, kad policija Dobelē saņēma iesniegumu no mirušās sievietes mātes, kura nevarēja sazvanīt savu meitu. Sievietes māte prombūtnē bija aptuveni divas nedēļas.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklim bijis atvērts logs un telpās dzirdami bērnu raudāšana. Policija izsauca ugunsdzēsējus-glābējus, kuri iekļuva dzīvoklī pa atvērto logu. Dzīvoklī gultā miris atrasts 1966.gadā dzimis vīrietis un 1993.gadā dzimusi sieviete, kā arī zem gultas atrasts miris deviņus mēnešus vecs bērns. Tika konstatēts, ka bērns nomiris badā.

Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni, kuri tagad nodot aprūpei. Bērnu organismi no bada bijuši novājināti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+