×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Traģēdija Dobelē: tēvam bija aizliegs tuvoties ģimenei (2)

Gaitenis ēkā Dobelē, kurā atklāts traģiskais gadījums, kad dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu meita. Foto - LETAGaitenis ēkā Dobelē, kurā atklāts traģiskais gadījums, kad dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu meita. Foto - LETA

Tiesas pērnā gada 27.septembrī pieņemtais lēmums, aizliedzot Dobelē bojāgājušajam tēvam tuvoties ģimenei, pērnā gada nogalē vēl ir bijis spēkā, taču policija nebija informēta par iespējamiem konfliktiem ģimenē, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Kaspars Rekscs.

Viņš stāstīja, ka pēc tiesas lēmuma pieņemšanas ģimenes galva iepazīstināts ar to, viņam likts arī pamest ģimenes mājokli, ko vīrietis arī darījis, kā savu turpmāko atrašanās vietu minot kādu māju Rīgā.

Kad policija saņem tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, policija reaģē tad, ja tiek saņemts signāls, ka varmāka atkal apdraud ģimeni, taču policija nav bijusi informēta, ka vīrietis ir atgriezies ģimenē, arī no kaimiņiem netika saņemti zvani par konfliktiem ģimenē, skaidroja Rekscs.

Tāpat sieviete nav ziņojusi, ka vēlas pārtraukt aizsardzības procesu, līdz ar to tiesas lēmums arī pērnā gada beigās bija spēkā.

Ar šādu tiesas lēmumu izpildi policijā nodarbojas atsevišķas personas, kas informē cietušos par viņu tiesībām. “Caur šīm personām cietušie var arī komunicēt ar varmāku, kad tas ir nepieciešams. Piemēram, ja varmākam no mājām nepieciešamas kādas mantas, kas ir aizmirstas. Sieviete par visu bija informēta,” pauda policijas pārstāvis.

3.janvārī Dobelē tika atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus vecais zīdainis. Traģēdija atklājās, kad policija saņēma iesniegumu no mirušās sievietes mātes, kura nevarēja sazvanīt meitu. Viņa prombūtnē bija aptuveni divas nedēļas.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklim bijis atvērts logs un telpās dzirdami bērnu raudāšana. Policija izsauca ugunsdzēsējus-glābējus, kuri iekļuva dzīvoklī pa atvērto logu. Dzīvoklī gultā miris atrasts 1966.gadā dzimis vīrietis un 1993.gadā dzimusi sieviete, kā arī zem gultas atrasts miris deviņus mēnešus vecs bērns. Tika konstatēts, ka bērns nomiris no bada. Ģimene skaitījusies trūcīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. no malas skatoties Atbildēt

    Nav ko aizstāvēt čigānus, ja tie tirgo, pērk, lieto narkotikas !!!

  2. kaut kas te nav riktīgi.. ja jau vīrietis bija varmāka, bet sieviete agrāk narkotikas netika lietojusi.. tad varbūt viņš viņu kaut kādas greizsirdības vai tml dēļ noslepkavoja un padarīja sev galu?

Draugiem Facebook Twitter Google+