×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. marts, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Latvija ir pilnīgā autā (18)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Aizvadītajās dienās valsts vīrieškārtas iedzīvotājiem bija dots dibināts iegansts izlasīt sulīgāko no necenzēto vārdu kataloga un neviens viņiem deviņstāvīgos nepārmeta. Kā tu, cilvēks, nekļūsi rupjš, nespersi zemi gaisā no dusmām, ka Latvija ir pilnīgā autā! Ja viena zeme, proti, valsts sāk zaudēt klintij, un Latvijas izlases mačs ar Gibraltāru noslēdzās ar apkaunojošu 0:1 traģēdiju, tad ar sporta karali futbolu mums ir pavisam švaki un dimbā.

Atceros pirms 14 gadiem piedzīvoto pasaku, kad Portu pilsētā nospēlējot neizšķirtā ar Vāciju, sarkanbaltsarkani tērptajiem faniem par viņu atbalstītās meistarkomandas spēles māku salutēja visu citu izlašu klātesošie līdzjutēji, mēs bijām lepni par saviem varoņiem un jutāmies kā nopelnījuši Eiropas čempionu zeltu. Krodziņā kāds skumīgs fricis sūrojās – ek, būtu mums tāds špīleris kā jūsu žiglais vanadziņš, mazais nazītis ar 9. numuru (Verpakovskis), Vācija grieztu pretinieku aizsardzību kā sviestu! Tai tālajā pagājībā Verpakovskis sita golus, pa malām nesās kosmiskā ātruma ekspreši Bleidelis ar Rubīnu, centrā kombinējās izmanīgais Astafjevs, un aizmugurē stāvēja krampīgie aizsargi, kuri vis neļāva svešiem uzbrucējiem brīvas uzvešanās vaļu un lika saprast, ka viņi mūsu vārtu tiešā tuvumā tiks sastapti kā nevēlami agresori.

Pasaka sen kā beigusies. Tagadējie futbolisti prot nozvejot bumbu tikai pēc pirmās piespēles un tālāk sapinas pretspēlētāju izliktajos tīklos. Pretinieku soda laukumā mūsu centra uzbrucējs ir tik reti sastopams kā taurs gāršā, un pat tur iemaldījušos mūsējo vērsēni aizsargi ātri noliek pie vietas. Uz priekšu un atpakaļ visa komanda kustas kā vēžveidīgie. Latvijas futbolisti maizi pelna ne augstāk kā Polijas līgā, iet tepat vietējā sākumskolā, bet, pamēģināti vērtīgākos klubos, tiek izbrāķēti kā nederīgi. Valsts izlašu sacensībās vairs nerunājam par pretošanos topa līmeņa izlasēm, jo nespējam pievārēt ne Kosovu, ne Fēru Salas, ne, piedodiet, Gibraltāru ar policistiem, pastniekiem un pārējiem amatieriem sastāvā.

Var gausties, ka šai paaudzē mazā valstī nav piedzimuši futbola talanti. Bet Islande ir daudzkārt mazāka, ledājiem klāta zeme, kur dzimst vaļu mednieki, mežcirtēji un aitu gani – nevis brazīliešu superzvaigznes ar filigrānu tehniku un bumbas savaldīšanas mākslu – un islandieši ir kramaciets, grūti apgāžams aisbergs anglijām un portugālēm! Vai no vikingiem mantotais raksturs liek cīnīties klupšus krišus un līdaciņā aizsniegties pēc garām svelpjošas bumbas, vai salā uzceltās slēgtās halles uzlabo spēli – Islande nokļūst pasaules un Eiropas čempionātu finālos. Turpretī Latvijā drīz pat būsim bešā – bez pieklājīga laukuma, kur spēlēt starptautiskās spēles.

Kas ir vainīgs, ka Latvija zaļajā stadionā nogāzusies bezdibenī un piedzīvo traģēdiju Gibraltārā? Pirmkārt, atbildība jāuzņemas Valsts prezidentam un premjerministram. Futbols ir sporta veids nr. 1 jebkurā vietā uz planētas Zeme, un miljardi cilvēku uzzina par tik apbēdinošu kapitulāciju pret klinti. Pats šausmīgākais, ka sagrāvi ciešam Latvijas 100. jubilejas gadā, un tādas “dāvanas” vairs nevēlamies. Otrkārt, federāciju bezgalīgi ilgi vada Indriksona kungs, un kāpēc gan VDK kapteinim jābūt arī sporta dzīves kapteinim, ja pierādījies, kur bijušie čekisti pie noteikšanas – tur pārāk labi neklājas. Treškārt, futbola administrācija ir aizsēdējusies krēslos un būtu atstādināma no amatiem un pensionējama, jo nespēj nodrošināt pilnasinīgu futbola attīstību no bērna kājas mazotnes līdz jaunatnes rezervēm un nacionālajai izlasei. Ceturtkārt, treneris Starkovs, kurš paveica brīnumu un aizveda mūs uz Portugāli 2004. gadā, vairs neatkārtos neko tamlīdzīgu, un šodien vairs nedz uzpurina komandu, nedz saprot futbola novitātes.

Bet tā komanda, kas mums ir, – nedrīkst tikt pavisam nomākta un bez uzvarētāju gara. Ar ko mums saspēlēt, kamēr Starkovs pie stūres, varbūt ar Roņu salu?

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Starkovs ir krievu šovinists, kuram Latvijas nacionālā futbola izlase ir tikai vieta, kur labi maksā.

 3. Nū jā,kad bijām līderos tad Indriksonu slavēja,bet šodien nopeļam!Jāskatās dziļāk.Mežeckis ir galvenais futbola regulētais F.F.Paskataties kāda mafijas līdzīgi darboņi strādā Latvijas F.F! Šie taču “uzcēla” jau stadionu Kr.Barona ielā!Iztēreja daļu no savāktās naudas nezin kur, un nav ne stadiona ne naudas.Par visiem šiem darbiem F.F.jāatbild ģenerālajam sekretāram Mežeckim bet ne Indriksonam.

 4. Es domāju, ka kāda Latvijas 2 līgas komanda nospēlētu labāk nekā nacionāla izlase Starkova vadībā pret Gibraltāru.

 5. FIZISKO NEVAR UZTRENEET NESKRIENOT KROSUS ! BIJA KAARLIS IVINJSH …SPECI ,KAS ZINA AERPBIKU UN SVARU ZAALEE TRENEE IZTURIIBU IR NOVEDUSHI ,KA NAV VAIRS KUR..

 6. Lai zaudētu Gibraltāram nav jātrenējas, var savākt jebkurus 11 vīriešus un rezultāts nebūs sliktāks!

 7. “Futbols ir sporta veids nr. 1 jebkurā vietā uz planētas Zeme” – Tas visu pasaka par autoru. Man uzreiz rodas iespaids, ka cienījamais Egils Līcītis tālāk par Eurosport kanālu nav ticis. Iesaku aizbraukt uz Somiju, Kanādu, Sibīriju un Jaunzēlandi. Futbols nav pasaules pups. Un Latvijā jo vairāk tam tādam nav jābūt!

 8. Nu ko lai saka………janomaina valst galvenais treneris, un viss…. :))

 9. Varbūt jāpiedalās sieviešu turnīros?
  Vai jauniešu? U-15?
  Tad būs uzvaras!

  • Tu ko !!!! Vēl lielāku kaunu Latvijai sagādāt, kad zaudēs Omskas “GazMjasočka” sieviešu komandai ko vada Galustjans…

  • Tu ko !!!! Vēl lielāku kaunu Latvijai sagādāt, kad zaudēs Omskas “GazMjasočka” sieviešu komandai ko vada Galustjans…

 10. paklausies tu skrebelmani Līcīt!!!- raksti ko gribi bet manu valsti LATVIJU neaiztiec!!!!

 11. Ko var cepties tie kas nesaprot. Jūs apskatieties kur atrodas gibraltāra un tad sapratīsiet kapēc viī var vinēt.
  Tie kas nezin Gibraltāra atrodas pie spānijas lejā un Gibraltāra bija Anglijas kolonija.
  Anglijas, Spānijas spēlētāji tie kas netiek savās izlasēs vienmēr meklē citu risinājumu tas ir ar visam mazajam komandam Lihtenšteinu Adoru un luksemburg. Grūti tapēc ir spēlēt pret tām izlasēm.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+