Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
4. novembris, 2014
Drukāt

Traģēdija Jaunmārupē: rupji pārkāptas drošības normas; “ātrajiem” pārmet lēnumu (4)

Foto: Karīna MiezājaFoto: Karīna Miezāja
Uzziņa

Latvijā patlaban darbojas 54 biogāzes stacijas, tostarp 49 izmanto lauksaimniecības atliekvielas vai izejvielas.
Pavisam biogāzes stacijas gada laikā ražo vairāk nekā 150 milj. m3 biogāzes un dod iespēju iegūt ne mazāk kā 330 GWh elektroenerģijas un vismaz tikpat siltumenerģijas. Ar šādu elektroenerģijas daudzumu visā gada garumā var pilnībā nodrošināt aptuveni 140 000 mājsaimniecību.
Biogāzes stacijas ražo 5,6% no Latvijā ražotās elektroenerģijas un 4,8% no valstī patērētās elektroenerģijas.

“Vissvarīgākā mācība, secinājums pēc pirmdien notikušās nelaimes Jaunmārupē ir nepieciešamība rīkot regulāras apmācības biogāzes staciju darbiniekiem,” teic Latvijas Biogāzes asociācijas vadītājs Andis Kārkliņš.

SIA “Zaļā Mārupe” biogāzes stacijā pirmdien dzīvību zaudēja 40 gadus vecais biogāzes stacijas vadītājs Mārtiņš Vilguts un viņa palīgs 28 gadus vecais Kristaps Circenis. Vēl viens uzņēmuma darbinieks pēc gūtā šoka ievietots slimnīcā.

Tie ir pirmie letālie nelaimes gadījumi Latvijas biogāzes stacijās kopš pirmā reaktora izveides 1985. gadā. Kolēģu un uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Kaspara Brunovska stāstītais liecina – abi dzīvību zaudējušie darbinieki neizskaidrojamu iemeslu dēļ rupji pārkāpa drošības tehnikas noteikumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai skābekĺa maskas vai, kaut kas līdzīgs ūdenslīdēju ekipējumam vispār iir šo biogāzes ražotņu drošības ekipējuma arsenālā? Jo skaidrs, ka krāsotāja, vai mediķa sejas aizsegs gāzi neaiztur.

  2. Tagad tik būs vainīgi ātrie un citi, tikai ne ātrās peļņas tīkotāji, kas roku rokā ar novada domi un Bojāru neievēro elementāru drošības tehniku un ekoloģisko drošību! Nebrīnīšos, ja drošības tehnikas žurnālā paraksti ir viltoti!

  3. Tā jau ir ierasta lieta ka priekšniecība dažos uzņēmumos redz strādniekus labāk bez individuālās aizsardzības līdzēkļiem un paši demonstratīvi tos ignore.

    • Jā, tā tas ir, ka uzņēmumi bieži vien piever acis uz darba drošību. Ir tādi, kas saka – ja tev vajag, pērc pats. Ej nu sazin, kā bija šajā gadījumā. Cerams, ka izdzīvojušais varēs ko vairāk pateikt – vai tikai darbinieku vaina tur bijusi.

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+