×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2016
Drukāt

Traģēdija Liepājā: mātes atstātos bērnus audzinājusi vecmāmiņa

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Aprūpes tiesības par vienu no bojāgājušajiem bērniem Liepājā mātei bija atņemtas, pastāstīja Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI).

Otrdien ugunsgrēkā kādā dzīvoklī miruši tika atrasti 2006.gadā un 2015.gadā dzimuši bērni.

Par 2006.gadā dzimušu bērnu mātei bija atņemtas aprūpes tiesības un viņš nodots aizbildnībā vecmāmiņai. Bērns aizbildnībā tika nodots nepilnu divu gadu vecumā, jo māte par bērnu nerūpējās.

Faktiski pie vecmāmiņas audzis arī zīdainis.

Liepājas bāriņtiesas iesūtītās ziņas VBTAI liecina, ka 2015.gadā sieviete atradās ārzemēs, aģenrūrai BNS pastāstīja inspekcijas Bāriņtiesas un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko.

Vecmāmiņai pēc notikušā ir nepieciešama mediķu palīdzība un bāriņtiesa vēl ar viņu neesot tikusies. Tāpēc nav zināms, uz cik ilgu laiku mazie bērni atstāti vieni paši. Bērna dzīvesvietas pārbaude liecina, ka apstākļi pie aizbildnes bijuši apmierinoši.

VBTAI pārbauda lietas materiālus, lai novērtētu, kā strādājusi Liepājas bāriņtiesa. Par bērna nāves apstākļiem izmeklēšanu veiks policija.

Liepājas Sociālais dienests ir informēts par krīzes komandu, kas nepieciešamības gadījumā var doties uz notikuma vietu, lai sniegtu psiholoģisku atbalstu tuviniekiem, bērna klases biedriem

Jau ziņots, ka Liepājā mājas iedzīvotāji otrdienas pēcpusdienā ap pieciem sajutuši, ka no blakus esošā dzīvokļa nāk dūmi. Kaimiņiem bijušas dzīvokļa atslēgas, viņi tajā iegājuši un konstatējuši, ka bērni ir bez dzīvības pazīmēm.

Valsts policijas pārstāve Jolanta Knīse aģentūru BNS informēja, ka sākotnējā versija par nelaimes cēloni ir bojājums elektroinstalācijā, kas izraisījis degšanu ar spēcīgu piedūmojumu. Izmeklēšana šobrīd sākta par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu.

Dzīvoklī gruzdējušas mēbeles – dīvāns un televizora galds, kā arī dekoratīvā eglīte trīs kvadrātmetru platībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+