×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Traģēdijā mācībās bojāgājušais bija Speciālo uzdevumu vienības dižkareivis

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien plānotu nodarbību laikā bojā gājušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīrs bija Speciālo uzdevumu vienības dižkareivis, nodaļas komandiera vietnieks, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Dižkareivis bruņotajos spēkos dienējis kopš 2009.gada, bet dienestu Speciālo uzdevumu vienībā sāka 2010.gadā. Par teicamu pienākumu izpildi dienesta laikā ir saņēmis bruņoto spēku komandiera apbalvojumu – pateicību.

AM norāda, ka nelaimes gadījums trešdien noticis Speciālo uzdevumu vienības ātrgaitas laivas vadīšanas nodarbības laikā Rīgas jūras līcī. Mērķis bija veikt treniņus iemaņu paaugstināšanai un nostiprināšanai, pilnveidojot manevrēšanas prasmes atklātos ūdeņos.

Sākotnējā informācija liecina, ka, iespējams, notikusi tehniska rakstura kļūme, kuras dēļ, manevra laikā karavīriem izkrītot no laivas, tā neapstājās, bet turpināja kustību, tādējādi abiem karavīriem nebija iespēju tikt atpakaļ laivā.

To vadīja sertificēts instruktors ar pirmās palīdzības un glābšanas uz ūdens kvalifikāciju, kurš bija arī nodarbības vadītājs ar pieredzi ūdens operāciju veikšanā. Sertifikāts iegūts laivu vadītāju – glābēju kursā. Viņš nelaimes gadījumā cietis un nogādāts slimnīca.

Nodarbībās izmantotā RHIB tipa laiva nelaimes gadījuma rajonā trešdien atrasta un pašreiz tā nodota ekspertu rīcībā.

Pirms nodarbības veikta laivas un ekipējuma pārbaude, kā arī personālsastāvam noteiktās obligātās drošības instruktāžas. Tās laikā abi karavīri bija ģērbti hidrotērpos un ekipēti atbilstoši iepriekš izvērtētajiem laika apstākļiem un nodarbības specifikai. Abiem bijuši individuālie glābšanas līdzekļi.

Plašāka informācija par nelaimes gadījuma apstākļiem tiks sniegta pēc dienesta izmeklēšanas, kas var ilgt līdz 30 dienām, bet nepieciešamības gadījumā tā var tikt pagarināta.

AM norāda, ka bruņotie spēki sniegs visu nepieciešamo atbalstu bojāgājušā karavīra tuviniekiem, tostarp arī psiholoģisko un garīgo atbalstu, kuru saņems arī cietušais karavīrs un nelaimes gadījumā iesaistīto karavīru dienesta biedri.

Pēc nelaimes gadījuma speciālās izmeklēšanas slēdziena sagatavošanas tiks lemts par kompensācijas 100 000 eiro apmērā izmaksāšanu bojāgājušā karavīra tuviniekiem.

Jau ziņots, ka trešdien plānotu nodarbību laikā gājis bojā NBS karavīrs, bet otrs ar hipotermijas pazīmēm nogādāts ārstniecības iestādē Rīgā. Viņa stāvoklis ir stabils, un karavīru, visticamāk, tuvākajā laikā izrakstīs no ārstniecības iestādes, Saeimas deputātus informējis aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), ziņo LETA.

Lai noskaidrotu nelaimes gadījuma apstākļus, ir sākta nelaimes gadījuma speciālā izmeklēšana un dienesta izmeklēšana, kuru veic AM Ģenerālinspekcija. Savukārt Militārā policija par notikušo faktu sākusi kriminālprocesu, nosakot arī nepieciešamās ekspertīzes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+