×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Traģēdija “Maxima”: Policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu būvniecības noteikumu pārkāpšanu (2)

LETALETA

Iebrucis veikals "Maxima" Zolitūdē.

Policija saistībā ar Zolitūdē notikušo traģēdiju lielveikalā “Maxima” sākusi kriminālprocesu par iespējamu būvniecības noteikumu pārkāpšanu

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu un izmeklēšanu par Zolitūdē notikušo negadījumu veikalā “Maxima”, aģentūrai LETA sacīja VP sabiedrisko attiecību pārstāvis Toms Sadovskis.

Kriminālprocess sākts par iespējamu Krimināllikuma 239.panta 2.daļā paredzētu noziedzīgu nodarījumu – par būvniecības noteikumu pārkāpšanu. Attiecīgajā panta daļā ir runa par celtņu, tiltu, ceļu pārvadu un citu būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būve vai tās daļa un ja tas izraisījis smagas sekas.

Par šādu nodarījumu saskaņā ar Krimināllikumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Pašlaik tiek noskaidroti visi aculiecinieki un no viņiem tiek pieņemtas liecības. VP izmeklēšanas vajadzībām sākusi to vietu apskati, kuras apsekot atļāvuši glābēji, skaidroja Sadovskis.

Kā ziņots, negadījumā, kas šovakar notika Zolitūdē, lielveikalā “Maxima”, gājuši bojā četri cilvēki, viens no viņiem ir ugunsdzēsējs, aģentūrai LETA apstiprināja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece Daiga Holma.

Saskaņā ar amatpersonu sniegto informāciju traģēdijā cietuši 27 cilvēki.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA pastāstīja, ka uz plkst.21 slimnīcās bija nogādāti 18 cilvēki, savukārt trīs cilvēki gājuši bojā.

Cilvēki ir guvuši dažādas traumas – gan ļoti smagas, gan arī vieglākas. Cietušajiem konstatēti kaulu lūzumi, politraumas, galvas traumas u.c.
Notikuma vietā strādā simtiem mediķu, glābēju, karavīru un citu dienestu darbinieku. Jau vismaz 18 cilvēki nogādāti slimnīcās. Nelaimē cietušo veselības stāvoklis ir atšķirīgs, tostarp ir arī smagi cietušie.
Uzņēmuma “Maxima Latvija” pārstāvji pagaidām nesniedz plašākus komentārus par notikušo. “Pašlaik nekādu plašāku informāciju mēs sniegt nevaram. Glābēji strādā notikuma vietā, mēs viņus atbalstām ar visu informāciju, ko varam viņiem sniegt,” aģentūrai LETA sacīja “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.
Iebrukušo veikalu “Maxima” projektēja arhitektu birojs “Kubs”. Ēkas būvkonstruktors ir SIA “HND Grupa”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Par kādu izmeklēšanu mēs varam runāt, ja jau piektdienas rītā visas iesaistītās atbildīgās personas vienojušās par kopīgu notikušā versiju:
    “Pauniņš piektdienas rītā piedalījās ārkārtas sanāksmē, kurā pulcējās lielveikala būvniecībā un projektēšanā iesaistītās firmas – ēkas īpašnieks un attīstītājs „Homburg Group”, būvuzraudzības kompānija „CMConsulting”, arhitektūras firma „Kubs”, būvkonstruktoru birojs „HND Grupa” un būvniecības uzņēmums „RE&RE”. Sanākušo cilvēku uzdevums bija noskaidrot notikušā iemeslus. ”
    Kāpēc visi šie cilvēki netika ceturtdienas vakara aizturēti un ievietoti izmeklēšanas izolatorā, ja reiz policija jau bija izvirzījusi 3 notikušā versijas, kas visas saistītas ar projektēšanu, būvniecību un būvdarbiem? tagad visi papīri, kas neatbilst “tīrajai” versijai jau sen nobēdzināti.
    kur ir tie Bērziņa apsolītie neatkarīgie eksperti? kad viņi ieradīsies? kad ēka būs pilnībā demontēta, būs paņemti kaut kādi materiālu paraugi, par kuriem neviens vairs nevarēs garantēt, ka tie vispār ir no turienes?
    Vēl – daudzi uzskata, ka atteikšanās pieņemt ārvalstu palīdzību ir skaidrojama ar to, ka viņiem nebija jāredz detaļas… Daudz ko jāslēpj, citādi neizskaidrot. Par daudz palīdzības nekad nav, kaut vai lai stāv malā.

  2. Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un TRAĢĒDIJU. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas! Vienkārša shēma – …sākumā jumtā ugunsgrēks, lai būtu Otkati, Sponsori, Zādzības, Mahinācijas. Tagad Latvijai un Romas Pāvestam Traģēdija, bet Ušakovam nauda. Bizness „rulē”, varēs Otkatu dabūt arī no Memoriāla, ko būvēs Traģēdijas vietā! Cik noprotu Būvvalde pārprofilēta par galveno cīnītāju „Pret Valsts Valodas likuma izpildi Rīgā”. Cieti! Lieliski! Apsveicam Ušakova, Amerika, Šlesera Kungi!

Draugiem Facebook Twitter Google+