×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

“Maxima traģēdija”: bojāgājušo skaits sasniedzis 45 (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Bojāgājušo skaits pēc lielveikala “Maxima” jumta sagrūšanas Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, palielinājies līdz 45 cilvēkiem, aģentūru BNS informēja Valsts policijā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Normunds Plegermanis valdības ārkārtas sēdē, kas bija sasaukta piektdien pusdienlaikā, informēja, ka kopējā platība, kurā glābējiem jāstrādā lielveikalā, ir 1500 kvadrātmetru, no kuriem piektdienas pusdienlaikā vēl nebija apsekoti 600  kvadrātmetru.

Jau valdības sēdē VUGD priekšnieka vietnieks norādīja, ka bojāgājušo skaits vēl varētu pieaugt.  “Kad būsim apsekojuši visu teritoriju, izcēluši gruvešus līdz grīdai, tad varēs pateikt precīzu bojāgājušo skaitu,” teica Plēgermanis. Ēkā strādā tikai VUGD speciālisti, jo joprojām pastāv bīstamība par jauniem konstrukciju nobrukumiem.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā “Reģi” notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Kā ziņots, Zolitūdes lielveikala drupās aprakto cilvēku skaits pagaidām nav zināms. Kā informēja VUGD pārstāve Inga Vetere, ugunsdzēsējiem ir “kādu padsmit” cilvēku telefona numuri, kuriem tiek mēģināts zvanīt, taču tiek pieļauts, ka daži no šiem cilvēkiem neatrodas veikala drupās. Glābēji ir apzinājuši visus savus darbiniekus un ir zināms, ka drupās ugunsdzēsēju vairs nav.

Lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji joprojām var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442.  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša pastāstīja, ka šorīt zvani saņemti daudz retāk, nekā tas bija pagājušā naktī. Daudzi dienestam zvanījuši un interesējušies par asins nodošanas iespējām.

Līdz plkst.8 apkopotā informācija liecina, ka no negadījuma vietas kopumā bija kopumā hospitalizēti 28 cilvēki, bet septiņiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas. VUGD pārstāve Viktorija Šembele teica, ka hospitalizēti desmit ugunsdzēsēji, vēl divi guva vieglas traumas un pēc tam darbu turpināja.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša pastāstīja, ka lielākā daļa cietušo ir gados jauni cilvēki vecumā no 25 līdz 45 gadiem.

Drupās aprakto cilvēku skaits pagaidām nav zināms. Kā informēja Vetere, ugunsdzēsējiem ir “kādu padsmit” cilvēku telefona numuri, kuriem tiek mēģināts zvanīt, taču tiek pieļauts, ka daži no šiem cilvēkiem neatrodas veikala drupās. Glābēji ir apzinājuši visus savus darbiniekus un ir zināms, ka drupās ugunsdzēsēju vairs nav.

Palīdzības sniegšanā bija iesaistītas līdz 24 medicīniskās palīdzības brigādēm. Joprojām notikuma vietā dežūrē vairākas mediķu brigādes, viena no tām sniedz palīdzību glābšanas darbos iesaistītājiem glābējiem un policistiem, kā arī iespējamo cietušo un upuru tuviniekiem, kuri gaida notikuma vietā.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā, daļēji sabruka lielveikals “Maxima” Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā. Valsts policijā saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess, notiek tā izmeklēšana.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Izsaku dziļāko līdzjūtību.

 2. Isaku vis dzilako lidzjutibu boja gajuso tuviniekiem. Nevediet stulbas diskusijas padomajiet par radiniekiem kam saja bridi ir gruti un smagi.

 3. un atkal RE& RE , gaidam nākošo objektu

 4. arī nacionāla bibliotēka ir jaundzimis briesmu objekts.

 5. priekškam maksāt nodokļus valstij kas nerūpējas par pilsoni.
  arī lielbūves ceļ cilvēki kam vairums ir 8 klašu izglītiba, jo viņiem vajag izdzīvot.
  atgriežamies pie kolhoza.

  • Domaa ,ka vienmeer vajag aukstaako izgliitiibu ,visi nevar atljauties berzeet pakaljas pa skolas kreesliem ,kaadam ir jaastraadaa un jaaizdziivo.

 6. brauciet prom no LV, tas ir sākums.
  jo te ir palikuši sliņķi diletanti pensionāri un dzērāji kam nekas neinteresē.
  un būves cels tādi paši diletanti no 3pasaules valstīm.

 7. a kas par šito atbildēs, mazais kreisais, kam nav naudas lai noalgotu advokātus.

 8. Par visiem negadiijumiem, nelaimeem, kas notiek Riigaa, atbildiibu pirmaa kaartaa nes RD un pilseetas meers. Tad nu SC un GKR buus jaagaadaa pensija izpostiitaam gjimeneem!

 9. Izskatās,kopā būs 54 upuri
  1.Cik saprotu, nobruka tajā vietā, kur ir kases. Kā zināms, visas kases nestrādā, jo taupa naudu uz kasieru rēķina,līdz ar to upuru skaits ir lielāks,jo cilvēki stāv rindā uz kasēm, vai to cilvēku dzīvības ir tās naudas vērti? Viennozīmīgi, bagātais paradīzē netiks.
  2.Bija brīdinājums pirms tam (signalizācija) kādi augstāki spēki brīdināja, bet to visi ignorēja, un nedod dievs, ja veikals būtu jāevakuē, būtu zaudējumi…
  3.Celtniecībā, kā zināms, izturības koeficients tiek rēķināts 1,6x. Tiltus,cik zinu, slogo, taču par ēkām neesmu neko dzirdējis.
  4.Celtniecībā, esmu ievērojis, ka betonam jauc klāt ūdeni, lai tas kļūtu šķidrāks un vieglāk ielejams, taču tas padara to neizturīgāku.

Draugiem Facebook Twitter Google+