×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Traģēdija Slovākijā: Tūristu grupas dalībniece norāda, ka trūcis informācijas par trasi

Foto - Slovākijas glābšanas dienestsFoto - Slovākijas glābšanas dienests

Izvērtēt spējas veikt kalnu trasi konkrētajos laika apstākļos traucēja informācijas trūkums, tā Slovākijas Tatru kalnos notikušo traģēdiju, kurā dzīvību zaudēja divas sievietes no Latvijas, raidījumam “LNT Ziņas” komentēja kāda šīs pašas tūrisma grupas dalībniece Vita.

“Ja mums būtu pietiekoši informācija bijusi, mēs būtu griezušies atpakaļ, es domāju, visa grupa daudz ātrāk,” sprieda Vita.

Pēc “Impro ceļojumi” gides Sarmītes stāstītā, pa zaļo trasi kopā ar viņu devušies 15 cilvēki. Visiem ticis pateikts, ka tad, ja kļūst grūti, jāiet atpakaļ. To arī trīs cilvēki izdarījuši. “Tad, kad bijām augšā stāvumā, krasi mainījās laika apstākļi, sākās vējš, auksts lietus, lietus kopā ar krusu. Es gāju kā noslēdzošais posms, man grupa gāja pa priekšu līdz kalna galotnei, līdz vēl vienai būdiņai,” norādīja Sarmīte.

Gide tad cilvēkiem esot piekodinājusi, ka visiem jāiet atpakaļ pa zaļo trasi, kurp pēc atpūtas lielākā daļa arī devusies. Tomēr gide nezina, kāpēc abas kundzes nedevās līdzi grupai atpakaļ, vien pieļāva, ka viņas aizgāja uz dzelteno – grūtāko trasi.

Ceļotāja Vita stāstīja, ka zaļās trases pēdējais posmas pieveikts ar lielām mokām. “Uzejot augšā, vienkārši cilvēkos jau bija panika par to, ka ir jāgriežas atpakaļ, jo gide teica, ka mums nepietiek laika iziet visu. Par cik nebija informācijas, ka tālākā dzeltenā trase ir vēl sarežģītāka, tad viena daļa pieņēma lēmumu iet pa dzelteno trasi,” norādīja Vita.

Pēc viņas stāstītā, uz dzeltenā apzīmējuma trasi abas kundzes devās līdzi jaunai sievietei, kas pusceļā sapratusi, ka trase ir ļoti sarežģīta un aicināja atgriezties uz zaļā apzīmējuma trasi. Jaunā sieviete atgriezās, bet, kas notika tālāk ar abām kundzēm, informācijas nav.

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija norāda, ka tūrisma kompānijai un gidam ir jāsniedz visa informācija par ceļojumu un riskiem, bet cilvēkiem jāizvērtē savi spēki un spējas.

Gide ceļojumu kompānijā strādāja 12 gadu, un viņai bija pieredze pavadīt tūristus kāpšanai kalnos. “Protams, es uzņemos atbildību. Tas ir starp mani un radiniekiem. Mēs esam runājuši. Protams, ka es nejūtos labi,” atzina gide.
Sākotnējā informācija liecina, ka abas sievietes, visticamāk, nosalušas, bet šobrīd vēl turpinās apstākļu noskaidrošana. Slovākijas policija ierosinājusi lietu saistībā ar šo notikumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+