×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

Traģēdija Tatros: tūristēm ceļojumu bija dāvinājusi ģimene; pagaidām ĀM palīdzība nav lūgta

Foto - http://hzs.sk/Foto - http://hzs.sk/

Tatros nelaimes gadījumā bojā gājušās sievietes bija radinieces, kuras ceļojumu uz Slovākiju bija saņēmušas dāvanā no ģimenes, liecina “la.lv” rīcībā nonākusī informācija.

Negadījumā Slovākijā, Tatru kalnos, bojā gājušo sieviešu radinieki pagaidām nav lūguši Ārlietu ministrijai (ĀM) palīdzību, aģentūrai BNS pastāstīja ĀM preses sekretārs, vēstnieks Raimonds Jansons.

Vienlaikus ĀM ir gatava sniegt nepieciešamo palīdzību, ja šāds lūgums tiks izteikts. Jansons gan norādīja, ka tas gan nebūs finansiāls atbalsts, piemēram, sieviešu mirstīgo atlieku transportēšanai uz Latviju, bet ministrija ir gatava radiniekus nodrošināt ar visu nepieciešamo informāciju. ĀM ir sazinājusies arī ar sieviešu radiniekiem.

Ceļojumu firmas “Impro Ceļojumi” valdes priekšsēdētājs Vilnis Klinovičs aģentūrai BNS pastāstīja, ka uzņēmums bojā gājušo sieviešu radiniekiem jau ir sniedzis materiālu atbalstu, taču atteicās komentēt summu. Savukārt bojā gājušo sieviešu mirstīgo atlieku transportēšanu apmaksās apdrošināšana, informēja uzņēmuma vadītājs.

Vienlaikus Klinovičs norādīja, ka materiālā palīdzība nav uzņēmuma vainas atzīšana.

“Palīdzība nav vainas atzīšana. Ja izmeklēšana un tiesa konstatēs, ka mēs esam vainīgi, tad tā būs cita lieta. Protams, vienmēr var izdarīt labāk, bet pašlaik, ka būtu izdarītas rupjas kļūdas, pēc kurām sekotu negadījums – es tādas te neredzu,” sacīja Klinovičs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Tatru kalnos, tūrisma pārgājiena laikā nosalušas divas Latvijas tūristes. Negadījums noticis sestdien. Pēc gājiena kalnos, plkst.18.00 nonākot lejā, ticis konstatēts, ka sievietes pazudušas. Sievietes nav atbildējušas uz telefona zvaniem. Tāpēc plkst.18.20 par notikušo grupas vadītāja ziņojusi kalnu glābšanas dienestam un ap plkst.19.30 tikuši uzsākti meklēšanas darbi, kas turpinājušies līdz pat plkst.24.00.

Sieviešu mirstīgās atliekas tikušas atrastas ap plkst.09.00 nākamajā rītā apmēram divdesmit minūšu gājiena attālumā no kalnu būdiņas, kurā tūristu grupa iepriekš bija sildījusies.

Tūrisma brauciena organizators “Impro Ceļojumi” tuviniekiem plāno piedāvāt materiālo palīdzību, kā arī izsaka līdzjūtību.

Draugiem Facebook Twitter Google+