Latvijā
Sabiedrība

Traģēdija Vidzemē: iet bojā divi bērni, atstāti vieni bez uzraudzības0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Vakar ugunsgrēkos gāja bojā trīs cilvēki, no kuriem divi ir nepilngadīgi. Šī traģēdija notika Vidzemē, laikā, kad bērni bija atstāti vieni paši.

Policija oficiāli neatklāj vietu, kur notika traģēdija, jo to liedz jaunie datu aizsardzības noteikumi. Likumsargi apstiprina, ka vecāku mājās nav bijis. Viņi ir šoka stāvoklī un policijai līdz šim viņus nav izdevies uzklausīt un nopratināt.

Versiju, kāpēc izcēlies ugunsgrēks, pagaidām nav.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informējis, ka svētdien plkst. 16.18 dienests saņēma izsaukumu Vidzemē, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Glābējiem steidzoties uz izsaukumu, jau no tāluma bija redzams, ka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā platībā.

Ierodoties tika konstatēts, ka ēka deg 80 m2 platībā un tai iebrukušas jumta konstrukcijas. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem.

Ugunsgrēkā gāja bojā divi nepilngadīgi cilvēki, kuri ugunsgrēka izcelšanās brīdī bija atstāti bez pieaugušo uzraudzības. Plkst. 20.20 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien ugunsnelaime paņēmusi vēl vienu dzīvību, tādējādi vienas dienas laikā ir sadeguši trīs cilvēki.

Vakar plkst. 16.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Baltijas ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no ēkas ceturtā stāva logiem redzamas liesmas. Izmantojot autokāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas piektā stāva balkona nocēla četrus cilvēkus, bet no piedūmotā ceturtā stāva dzīvokļa tika izglābti trīs cilvēki un kaķis.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem bija evakuējušies divi cilvēki, kuri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 19.10 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts un tajā ēkas ceturtajā stāvā dega dzīvoklis 30 m2 platībā.

LA.lv