Traģēdijas skartajā rallijā “Liepāja” uzvar Grjazins, Nitišs – sestais 0

Ar Latvijas licenci startējošais “Sports Racing Technologies” (SRT) komandas krievu autosportists Nikolajs Grjazins svētdien triumfēja Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) sezonas pēdējā posmā – rallijā “Liepāja” -, kamēr no pašmāju sportistiem labāko rezultātu uzrādīja rallijkrosa pilots Reinis Nitišs, kurš bija sestais kopējā ieskaitē.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Tiesa, ralliju aizēnoja nelaimes gadījums, kurā, nogāžoties helikopteram, viens cilvēks gājis bojā, bet trīs cietuši.

Grjazins (“Škoda Fabia R5”) par 18,5 sekundēm apsteidza ar Latvijas licenci startējošo talantīgo somu Kalli Rovanperi, kurš sev ierasto “Škoda Fabia R5” automašīnu nomainījis pret spēcīgās “M-Sport” komandas “Ford Fiesta R5” braucamo.

Trešo vietu izcīnīja polis Lukašs Habajs, kurš startēja ar “Ford Fiesta R5” spēkratu. Viņš Grjazinam zaudēja divas minūtes un 52,8 sekundes.

Tikmēr polis Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”), kurš sestdien garantēja savu trešo ERČ čempiona titulu pēc kārtas, divus ātrumposmus pirms finiša izstājās no sacensībām. Kā tiešraidē “Kurzemes radio” atklāja Habajs, helikopterā, iespējams, bija Kajetanovičam pazīstamas personas.

Tikmēr no mājiniekiem labākie bija rallijkrosa pilots Reinis Nitišs ar stūrmani Māri Neikšānu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri bija sestie kopvērtējumā un palika nepārspēti ERČ2 klasē.

Dienas pirmajā ātrumposmā Priekulē uzvarēja Rovanpere, kurš par 8,1 sekundēm apsteidza Grjazinu, kopvērtējumā pietuvodamies līdz 10,2 sekundēm. Nākamajā dopā Podniekos talantīgais soms atguva vēl vienu sekundes desmitdaļu, taču dienas trešajā ātrumposmā Vecpilī atkal ātrāks bija Grjazins, kurš atvinnēja 7,1 sekundi.

Turpinājumā dienas ceturtajā ātrumposmā Priekulē netālu no tā finiša avarēja helikopters, kā rezultātā dops tika atcelts. Nākamajā ātrumposmā atkal uzvarēja Grjazins, iegūstot vēl papildu 2,5 sekunžu pārsvaru pār Rovanperi, bet pēdējā etapā viņš somam zaudēja 1,2 sekundi, taču sacīkšu liktenis jau bija izlemts.

Kā vēstīts, pēc vairākām smagām avārijām divi pilsētas ātrumposmi Liepājā sestdien tika atcelti. Tur avarēja arī kopvērtējuma vicelīderis Brunu Magelānu no Portugāles (“Škoda Fabia R5”), kurš pēc tam pat tika nogādāts slimnīcā. Līdz ar viņa izstāšanos Kajetanovičs oficiāli garantēja sev titulu. Tāpat sacensības neturpina krievs Aleksejs Lukjaņuks (“Ford Fiesta R5”), kurš vēl pēc ceturtā dopa bija kopvērtējuma vadībā, bet sestajā ātrumposmā smagi ietriecās kokā.

Pēc sestdien notikušajiem ātrumposmiem no mājiniekiem labākie bija Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri ieņēma septīto vietu, taču astotajā dopā latvieši avarēja un sacīksti neturpināja.

Tāpat svētdien notika Latvijas čempionāta septītais posms, oficiāli noslēdzot rallija sezonu valstī.

Rallija norisi iespaido pēdējās dienās Kurzemē valdījušais lietus, līdz ar to sportistiem jābrauc pa dubļainu un slidenu ceļu. Piektdien tika pieņemts lēmums vairākus ātrumposmus saīsināt, bet jau ceturtdien tika atceltas regularitātes sacensības “Historic Rally Liepāja”, kas bija ieplānotas sestdien.

Kā vēstīts, nupat 17 gadu jubileju nosvinējušais soms Rovanpere šonedēļ piedzīvo debiju starptautiskā čempionātā. Soms šajā rallijā gatavojas debijai pasaules rallija čempionāta (WRC) etapos Lielbritānijā un Austrālijā.

Pērn rallijā “Liepāja”, kas bija 2016.gada ERČ čempionāta pirmspēdējais posms, uzvarēja Latvijas sportisti Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins. Viņi arī šogad grasījās startēt Liepājā, tomēr pēdējā brīdī dalību atsauca, šādu lēmumu pieņemot nākotnes plānu vārdā.

Iepriekšējie trīs ERČ posmi Polijā, Čehijā un Itālijā notika uz asfalta seguma, bet tagad dalībnieki startēs grants ceļos, kuri ņemot vērā laika apstākļus, autosportistiem var sagādāt pārsteigumus.