Latvijā
Kriminālziņas

Traģēdiju Ādažu poligonā izmeklēs Militārā policija0

Foto-Evija Trifanova/LETA

Militārā policija sākusi kriminālprocesu par vakar notikušo sprādzienu Ādažu poligonā, kurā bojā gāja viena Albānijas Bruņoto spēku virsleitnante un ievainojumus guva divi citi Albānijas karavīri, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš vakar žurnālistus informēja, ka kriminālprocess sākts Valsts policijā, taču šodien AM Preses nodaļā aģentūrai LETA norādīja, ka kriminālprocesu sākusi Militārā policija.

Patlaban kriminālprocesā ir veiktas sākotnējās neatliekamās izmeklēšanas darbības, piesaistot arī Valsts policijas kompetentus ekspertus.

Lai noteiktu sprādziena iemeslu un to, kāds sprādzienbīstams priekšmets ir detonējis, tiks veiktas ekspertīzes.

Izmeklēšanas interesēs uz doto brīdi nekāda plašāka informācija netiks sniegta.

AM Preses nodaļā apliecināja, ka NATO kaujas grupas Latvijā karavīri Latvijas nacionālo uzdevumu izpildē – sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanā ikdienā – netiek iesaistīti. Atsevišķi izņēmumi ir militārās mācības, piemēram, starptautiskās militārās mācības “Detonators”, kurās pērn mācību dalībnieki atrada un neitralizēja 3071 sprādzienbīstamu priekšmetu un 985 kilogramus vieglās strēlnieku munīcijas.

Jau ziņots, ka sprādzienā poligonā gājusi bojā Albānijas Bruņoto spēku virsleitnante Zarife Hasanaja un ievainots kontingenta komandieris Klodians Tanuši un seržants Julians Kapajs.

Virsleitnante no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā stundu pēc negadījuma, viens karavīrs pēc ķirurģiskas operācijas smagā stāvoklī atrodas reanimācijas nodaļā, bet otram konstatēti viegli ievainojumi.

Par notikušo sākta dienesta izmeklēšana par negadījuma apstākļiem, un līdz brīdim, kad izmeklēšanā tiks noskaidroti notikušā cēloņi, arī pārtrauktas visa veida mācības Ādažu poligonā.

NBS komandieris Leonīds Kalniņš skaidroja, ka Albānijas kontingenta karavīri Latvijā nodarbojās ar nesprāgušās munīcijas neitralizēšanu un negadījumā brīdī viņi gatavoja areālu mācībām.

Saistītie raksti

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas. Viņi iekļauti NATO kaujas grupā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar NBS, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Krievija veic EDSO bruņojuma kontroles inspekciju Latvijā
2 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
KM problēmas nokomplektēt par medijiem atbildīgo nodaļu
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Brīvdienās četrās pirtīs izcēlušies ugunsgrēki
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
No zemnieka sētas – līdz pasaules līmenim. LAD vadītājai – pēdējā darba diena
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Deputāti saņem materiālus par OIK uz 10 000 lapām
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Toms Bricis atvainojas par greizo prognozi
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Pazīstami Latvijas mūziķi aizsāks labdarības akciju Kurmenes baznīcas atbalstam
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Bite” un “Tele2” izveido kopuzņēmumu “Centuria” 2
3 stundas