×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Traģēdiju izmanto reitinga celšanai
 (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar iepretim Ukrainas vēstniecībai Latvijas Krievu savienība rīkoja akciju, kuras mērķis bija “pieminēt Odesas traģēdiju”. Tomēr tajā neiztika arī bez teroristu simbolikas izmantošanas – Doņeckas un Luhanskas “tautas republikas” karogiem un Krievijas propagandas stilā ieturētiem lozungiem.

Pēc LKS Saeimas deputāta kandidāta Miroslava Mitrofanova vārdiem, līdzīga akcija notiekot arī citur Eiropā, un to rīkojot dažādas “antifašistu” un Krievijas “tautiešu” organizācijas. Akcijas dalībnieki rokās turēja melnus balonus, uz kuriem bija rakstīts “Apturiet neo­nacismu” un “Atcerieties Odesu”, dažiem bija rokās arī Krievijas karodziņi. Te jāatgādina, ka Odesā 48 cilvēki gāja bojā ugunsgrēkā Arodbiedrību namā. Tā cēlonis bija nemieri pilsētā, kurus, pēc Ukrainas drošības dienesta informācijas, bija koordinējušas diversantu grupas no Krievijas. Nemieros tika izraisītas sadursmes starp Maidana pusē esošajiem un tā pretiniekiem.

Akcijā plīvoja arī Doņeckas un Luhanskas “tautas republiku” karogi. To izkāršanu M. Mitrofanovs pamatoja šādi: “Luhan­skā un Doņeckā cilvēki nolēma cīnīties pret viņiem uzspiesto varu, un šis ceļš viņiem palīdzēja, lai Odesas traģēdija neatkārtotos pie viņiem.” Karogus rokās turēja LKS aktīvisti Iļja Kozirevs, kas iepriekš izcēlies ar Latvijas valstij naidīgiem izteikumiem, un LKS vecbiedrs Vladimirs Buzajevs. I. Kozirevs teica, ka viņš karogu turot, jo akcija esot par mieru Ukrainā, un uzskata, ka “tautas republiku” un oficiālās Ukrainas varas pārstāvjiem jāsēžas pie sarunu galda.

Pasākums izskatījās pēc LKS biedru saieta, kuram kā blakus sastāvdaļas bija piejaukti notikumi Odesā un citur Ukrainā. Starp akcijas dalībniekiem bija Vladimirs Guščins, Jakovs Pliners, Einārs Graudiņš, Jeļena Bačinska, Aleksandrs Kuzmins, Jurijs Petropavlovskis un citi. Tāpat pasākumu ar savu klātbūtni bija “pagodinājis” arī nacionālboļševiks Beness Aijo, kurš apmeklētājiem izplatīja pašsacerētu “traktātu”.

Kopumā pasākumā piedalījās ap 50 cilvēku – lielākoties vecāka gadagājuma krievu valodā runājoši cilvēki, taču pasākuma uzraudzībai bija mobilizētas septiņas Valsts policijas ekipāžas, kā arī ap desmit pašvaldības policijas pārstāvju. “Akcija” notika bez starpgadījumiem, garāmgājēji vienaldzīgi gāja garām norises vietai vai arī izvēlējās piketētājus apiet caur parku. Pasākums gan izpelnījās Kremļa propagandas kanālu “RTR” un “NTV” uzmanību.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Pilnīgi pievienojos KATRAM JŪSU VĀRDAM! KAS NOTIEK ŠAJĀ VALSTĪ??? PIE TAM VĒL PIRMS 12.SAEIMAS VĒLĒŠANĀM?????????????????????????? KAD TE BŪS MIERS NO MEĻIEM, PROVOKATORIEM??? Cik ILGI TAS TURPINĀSIES????????

 2. Pretekļi- patiesie ļaunuma radītāji!

 3. Varbūt vajag braukt uz jaunajām republikām un celt tur savu saulaino nākotni…

 4. Kas tie tādi – krieviski runājošie? Es arī runāju krieviski, tad sanāk, ka tur piedalījās tādi kā es? Diez vai. Pareizs termins būtu: latviski nerunājošie

 5. nožēlojamās okupantu atliekas.

 6. Krievu un žīdu fašisti kliedz -apturiet fašismu.Bezkaunībai nav robežu. Brīnos,kāpēc Beness nav ievietots Tvaika ielā, viņš taču nav pieskaitāms.Un kur viņš ņem līdzekļus iztikai,jo taču redzams ka viņš nekur nestrādā.Un kas tas par fašistu Graudiņu ar latviešu uzvārdu? Viņš tak apkauno Latviju.

 7. un ko par shaadiem gaajieniem (naudas vaakshana donjeckas tautas republikai, gaajieni pret “fashismu”) saka saskanjas centrs ???

 8. vinjie kliedz apturiet fashismu… bet kuri tad ir fashisti ??? peec visiem darbiem skaidri redzams… tie kuri taisa nemierus un tos atbalsta … taatad pashu krievu tautas paarstaavji tikai ar neonacistu uzskatiem … un lozungiem mees visu, bez mums juus nebuutu nekas… utml 🙂 LKS taadi ritiigi VDK gaajieni, tik ideologjija uz tik baltiem diegiem … ka beernam skaidrs kuri ir fashisti 🙂

 9. Ir pierādīts, ka notikušais Odesā 2. maijā – krievu specdienesta scenārijs. Māja aizdegās no iekšienes un atrastas spēcīgās indes pēdas. Ir pierādījumi, ka daži līķi bija ar šautām brūcēm. Vakar pie Ukrainas vēstniecības atkal bija krievu propagandas MELI! Ja mēs gribam mieru un saticību sabiedrībā – tādus pasākumus nedrīkst atļaut un organizātorus vajadzētu paņemt pie “dziesmas”!

 10. Tā atklājas Latvijas padibenes, Latvijas atklātie ienaidnieki. Visnožēlojamākā publika, kas nav pat sapuvuša tomāta vērti.

 11. Pretvalstiska rīcība. Demokratijā esot atļauts viss un šis maldīgais uzskats tiek izmantots, lai demokratiju sagrautu

 12. Zem šiem karogiem ar ieročiem rokās tiek grauta Ukrainas valsts vienotība. Ja Drošības policija gaida, lai zem līdzīgiem karogiem karš un Latvijas valsts vienotības militāra graušana sāktos arī Latvijā, tad protams ir jāļauj un jāaktivizē līdzīgi pasākumi. Tad, kas ir J. Reinika vadītā Drošības policija? Kur ir mūsu valsts varas pārstāvji? Vai arī es kaut ko nesaprotu? Notiekošais taču ir klajā pretrunā ar valsts varas deklarēto pozīciju. Bērziņam un Āboltiņai ir jāpaskaidro, kāds ir iemesls, vai ir mainījusies valdības nostāja un tā atbalsta Ukrainas teritorijas sadalīšanu? Kāpēc tādā gadījumā netiek informēti valsts iedzīvotāji?

Draugiem Facebook Twitter Google+