×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Traģikomēdija “Sasodītais sarkanais mēness” Liepājas teātrī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

15. novembrī Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Bertolta Brehta luga “Bungas naktī”, ko iestudējis režisors Dž. Dž. Džilindžers, pārdēvējot par traģikomēdiju “Sasodītais sarkanais mēness”.
“Bungas naktī” ir vācu dzejnieka, dramaturga B. Brehta otrā luga, ko viņš sarakstījis (1919. gadā), un pirmā, kas iestudēta. Pirmizrāde 1922. gadā notika Münchner Kammerspiele. Tajā pašā gadā tobrīd vēl mazpazīstamais autors par šo darbu saņēma nozīmīgo Kleista balvu. Kāds kritiķis tolaik rakstīja: “Divdesmit četrus gadus vecais Berts Brehts vienā naktī ir mainījis vācu literatūras seju.”
Lugas darbība notiek kādā janvāra naktī, kurā kājām gaisā tiek apgrieztas daudzu cilvēku dzīves. Anna un Kraglers reiz mīlēja viens otru, bet tad sākās karš. Ir pagājuši gadi, Anna, vecāku mudināta, piekritusi kļūt par turīgā Murka sievu. Ir viņu saderināšanās vakars. Un pie debesīm parādās sarkans mēness…
Galvenās lomas uz skatuves izspēlēs aktieri Egons Dombrovskis, Anete Berķe un Gatis Maliks; pārējās lomās redzēsiet Edgaru Pujātu, Inesi Kučinsku, Kasparu Godu un Signi Ruicēnu.
Kopā ar režisoru pie iestudējuma strādā arī scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Liene Grava un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+