Latvijā
Novados

Traģiskā avārija uz dzelzceļa pārbrauktuves Smārdē raisa jautājumus1


Vilciena sliedes.
Vilciena sliedes.
Foto – LETA

Smārdē svētdien uz dzelzceļa pārbrauktuves izdzisa kādas 41 gadu vecas sievietes dzīvība, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Svētdienas vakarā uz dzelzceļa pārbrauktuves Smārdē vienlaikus uzbraucis kāds “Volkswagen” un vairākus simtus tonnu smags pasažieru vilciens, kas traucies Tukuma virzienā.

Pasažieru vilciena sastāvs apstājies vairākus simtus metru no pārbrauktuves, un kāds vietējais iedzīvotājs no savas dzīvesvietas lieveņa nav pat varējis saskatīt, kas noticis. Tādēļ kājām devies uz notikuma vietu, kur atklājies, ka notikusi šausminoša avārija. Imants gan neslēpj, ka, jau iztālēm redzot sasistos bleķus, nav pat gājis tuvāk. Vēlāk tikai no kaimiņa uzzinājis, ka avārijā gājusi bojā kāda sieviete.

Kā stāsta aculiecinieki, darbi notikuma vietā ilguši vairākas stundas un vēl ap plkst. 1.30 naktī uz sliedēm rosījušies ugunsdzēsēji, izmeklētāji un dzelzceļnieki. Vaicāti par iemesliem, gan Imants, gan citi vietējie norāda, ka pašai pārbrauktuvei neesot ne vainas un avārijas šeit esot retums.

Atbildi uz to, kas varētu būt izraisījis traģisko negadījumu, šobrīd meklē izmeklētāji. Jau ierosināta krimināllieta, aptaujāti liecinieki un nozīmētas ekspertīzes. Taču Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs pieļauj, ka šo lietu tuvākajā laikā varētu arī izbeigt.

LA.lv