Latvijā
Novados

Traģiska diennakts: Ugunsgrēkos bojā gājuši divi cilvēki 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-LETA/AFP

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos bojā gājuši divi cilvēki, portāls LA.lv uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD.

Vakar plkst. 21.40 tika saņemts izsaukums uz Ķeguma novada Rembates pagastu, kur dega dārza māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka dārza māja deg ar atklātu liesmu 80m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 40 gadus vecs vīrietis. Plkst. 1.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šorīt plkst. 4.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dobeles ielu Daugavpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka dzīvojamās mājas dzīvoklis. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajiem blakus dzīvokļiem izglāba četrus cilvēkus, no kuriem viens bija cietis un nodots NMPD mediķiem, līdztekus no ēkas tika evakuēti divi cilvēki. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 45 gadus vecs vīrietis. Šorīt plkst. 7.41 ugunsgrēks tika likvidēts un tā degšanas platība bija 60m2.

Lai samazinātu iespēju ciest vai iet bojā ugunsgrēkā, VUGD aicina ierīkot dūmu detektorus, kas mājokļa iemītniekus ar skaļu signālu brīdinās par draudošajām briesmām. Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, ka visbiežāk ugunsgrēki izceļas tieši nakts laikā, kad mājas iemītnieki guļ.

Aizvadītajā diennaktī kopumā VUGD saņēma 29 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv