Latvijā
Kriminālziņas

Traģiska diennakts: Ugunsgrēkos bojā gājuši divi cilvēki0

Foto no Pixabay.com

Aizvadītajā diennaktī Latvijā ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 13.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Lokomotīves ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī dega dīvāns un sadzīves mantas 10m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks.

Plkst. 14.46 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst. 17.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Pasta ielu Jēkabpilī, kur bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamā mājā deg sadzīves priekšmeti 5m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks.

Plkst. 19.28 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD vērš uzmanību, ka daudzas ugunsnelaimes ar traģiskajām sekām var iepriekš novērst, ja vien cilvēki rīkotos atbildīgi un ievērotu elementāras ugunsdrošības prasības, piemēram, nesmēķētu gultā vai mājoklī, pie krāsns nenovietotu degtspējīgus priekšmetus vai mēbeles, nelietotu bojātas krāsnis un savos mājokļos ierīkotu dūmu detektorus.

Diennakts laikā valstī kopumā dzēsti 11 ugunsgrēki, no kuriem seši fiksēti Rīgā, divi – citās lielajās pilsētās, bet trīs – novados. Vakar VUGD darbinieki veikuši arī 12 glābšanas darbus.

LA.lv