Latvijā
Novados

Traģiska diennakts: Ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki0

Foto no pixabay.com

Aizvadītajā diennaktī Latvijā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki, bet četri cietuši, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 8.14 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Zvaigžņu ielu Ventspilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamās mājas trešajā stāvā deg gulta 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki, kuri bija cietuši, un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Līdztekus no piedūmotās mājas evakuēti vēl divi cilvēki.

Plkst. 8.43 ugunsgrēks likvidēts.

Savukārt plkst. 19.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Āžu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg pirmā stāva dzīvoklis 25m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki, kuri bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Līdztekus no piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl vienu cilvēku. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks.

Plkst. 00.23 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 20.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Raunas novada Drustu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg dzīvojamā māja 120m2 platībā un blakus esošās ēkas ārsiena 10m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks.

Plkst. 1.37 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Vakar saņemti 36 izsaukumi uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu, kuru kopējā degšanas platība pārsniegusi 56 hektārus! Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies Lielajā ielā Daugavpilī un Vecumnieku novada Vecumniekos, kur katrā no notikuma vietām pērnā zāle dega 10 hektāru platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, skābbarības ruļļi, sadzīves mantas, šķeldotājs, krāsmatas, vieglā automašīna, mikroautobuss, saimniecības ēka, šķūnis un sodrēji trīs ēku dūmvados.Aizvadītajā diennaktī kopumā VUGD saņēma 78 izsaukumus – 54 uz ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

LA.lv