×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Traģiskā nelaime Čaka ielā: no apdrošinātāja piedzen 100 000 eiro

apgabaltiesaLET_1846708

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien Anša Priedes prasībā pret apdrošinātāju “Gjensidige Baltic” piedzina 100 000 eiro morālā kaitējuma atlīdzību par 2014.gadā Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, avārijā zaudēto sievu un meitu.

Apdrošināšanas kompānijā “Gjensidige Baltic” uzskata, ka šis tiesas nolēmums apliecina, ka izpratne par apdrošināšanas būtību un apdrošinātāju saistībām Latvijā “klibo” un nepieciešami būtiski uzlabojumi, kas apdrošināšanas atlīdzību izmaksas procesu precīzi definē un regulē.

“Šobrīd Latvijā apdrošināšanas atlīdzības izmaksa uz līguma pamata tiek sajaukta ar kaitējuma kompensāciju civiltiesībās, kas ir jānodrošina kaitējuma nodarītajam, nevis apdrošinātājam. Apdrošinātājs nav kaitējumu nodarījusī persona un neatbild par deliktu, bet gan uzņemas saistības saskaņā ar līgumu. Šodienas tiesas lēmums par morālā kaitējuma atlīdzības noteikšanu 100 000 eiro apmērā un tiesāšanās izdevumu segšanu apliecina, ka mūsu valstī tiesību normu piemērošanas jautājumos saistībā ar apdrošināšanu ir daudz problēmu,” skaidro AAS “Gjensidige Baltic” vadītājs Latvijā Aleksandrs Rjabovs.

Pēc pilna tiesas sprieduma saņemšanas kompānija lems par tālāko rīcību.

Jau vēstīts, ka traģiskais satiksmes negadījums, notika Rīgā 2014. gadā maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā. Trolejbuss, kuru vadīja 1954. gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982. gadā dzimušu sievieti un viņas 2009. gadā dzimušo meitu. Abas cietušās no gūtajiem ievainojumiem mira.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+