×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Traģiskā smilšu nogruvuma vieta Līvānos bijusi publiski pieejama

LETALETA

Bijušais dzelzceļa uzbērums, kur Līvānos noticis traģiskais smilšu nogruvums, jau ilgāku laiku bijusi publiski pieejama vieta, kur nereti vajadzības gadījumā iedzīvotāji bez īpašām atļaujām ņēmuši smiltis, aģentūra LETA noskaidroja Līvānu novada pašvaldībā.

 

Kādreiz šī teritorija piederējusi pašvaldībai, bet pēc tam tā tikusi pārdota kādam privātajam uzņēmējam. Tā kā minētā vieta nav bijusi nekāda oficiāla smilšu atradne, tad arī nekādi speciāli norobežojumi šeit nav bijuši. Smilšu uzbērumu nestabilu padarījuši vai nu nesankcionēti smilšu ņēmēji, vai arī paši bērni.

Cilvēks, kam pieder minētā teritorija, Līvānu novadā ir pazīstams kā uzņēmējs ar labu reputāciju, ir arī viens no lielākajiem ziedotājiem. Viņš ir atzinis arī savu vainu, ticies ar pašvaldības un policijas pārstāvjiem un paudis gatavību atbildēt likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Disciplinārās uzraudzības grupas vecākā inspektore Inese Fjodorova paskaidroja, ka lietas izmeklēšanas nolūkos persona, kurai pieder vieta, kur noticis traģiskais smilšu nogruvums, pagaidām netiek publiskota.

Sakot, ka sakarā ar notikušo kriminālprocess sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas – noziedzīgiem nodarījumi pret personas veselību. Pagaidām izvairīga Fjodorova bija arī attiecībā uz to, kas un kā saistībā ar notikušo varētu tikt sodīts.

Kā informēja Līvānu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Kraukle, patlaban ar Līvānu smilšu nogruvumā bojāgājušā zēna un negadījumā cietušo bērnu tuviniekiem strādā psihologs. Pašvaldība apņēmusies segt arī bēru izdevumus un izmaksāt ģimenei vienreizēju materiālo pabalstu 140 latu apmērā.

Lai nepieļautu, ka daudzbērnu ģimene, kurā notikusi traģēdija, paliek bez elektrības, tai tiks apmaksāts arī iekrātais parāds par izlietoto elektroenerģiju.

Bez smilšu nogruvumā bojā gājušā zēna ģimenē aug vēl četri bērni.

Kā jau ziņots, sestdien, 5.oktobrī, Līvānos smilšu nogruvumā aprakti trīs zēni vecumā no sešiem līdz 11 gadiem. Divus izdevās atrakt pirms glābēju ierašanās, abi ar viegliem kāju un muguras sasitumiem nogādāti slimnīcā. Trešo cietušo atraka glābēji, mediķi konstatēja zēna nāvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+