Latvijā
Novados

Traģiskā ugunsnelaimē Rēzeknes novadā divi bojāgājušie0

Ilustratīvs attēls. Foto-LETA

Šonakt dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Rēzeknes novadā gājuši bojā divi cilvēki, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 1.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu dzīvojamo māju Rēzeknes novadā, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja 127m2 platībā un tai ir iebrucis jumts, kā arī deg blakus esošā saimniecības ēka 50m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki.

Plkst. 4.36 ugunsgrēks lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Ugunsgrēks izcēlies arī kādā daudzdzīvokļu namā Alūksnes novadā. Plkst. 21.26 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alūksnes novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienā no dzīvokļiem deg dīvāns 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās pieci cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst. 22.18 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, zaru kaudze, skaidas, kūdra, sadzīves mantas, elektrības drošības slēdzis, elektrības vadi, elektrības transformators, vieglā automašīna, šķūņa jumts, katlu māja un četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Kopumā VUGD saņēma 52 izsaukumus, no kuriem 19 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv