Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto LETA

Traģiskais ugunsgrēks Ķempes ielā: Attaisno apsūdzētos ugunsdzēsējus 1

Rīgas apgabaltiesa attaisnoja divus ugunsdzēsējus lietā par 2006.gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā, tādējādi ir attaisnoti visi trīs apsūdzētie.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Kā paskaidroja apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, apgabaltiesa šodien atcēla Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas 2015.gada 20.oktobra spriedumu daļā par Maksima Kisļaka un Leonīda Ivanovska notiesāšanu pēc Krimināllikuma 319.panta otrās daļas – valsts amatpersonas bezdarbību – un par procesuālo izdevumu piedziņu no viņiem.

Līdz ar to Kisļaks un Ivanovskis atzīti par nevainīgiem pret viņiem celtajā apsūdzībā un attaisnoti. Pārējā daļā pirmās instances tiesas spriedums atstāts negrozīts, proti, arī trešā apsūdzētā Ivara Žagatas attaisnošana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilna sprieduma pieejamības diena ir 12.jūlijs, un pēc tam to varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā kasācijas kārtībā.

Apelācijas sūdzības par Ziemeļu rajona tiesas spriedumu iesniedza apsūdzētie Kisļaks un Žagata un viņu aizstāvis Uldis Cakars, kā arī apsūdzētais Ivanovskis un viņa aizstāvis Vilis Sruoģis. Tāpat tiesā tika iesniegts prokurora protests par apsūdzētā Žagatas attaisnošanu.

Ziemeļu rajona tiesa par valsts amatpersonas bezdarbību piemēroja nosacītus sodus saistībā ar 2006.gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā. Kisļakam par valsts amatpersonas bezdarbību tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz trīs gadiem, atņemot tiesības ieņemt amatus Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās uz trīs gadiem. Brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz trīs gadiem. Līdzīgs sods noteikts arī Ivanovskim. Žagatas vainu tiesa neatzina, un viņš tika attaisnots.

Kaitējuma kompensācijas tiesa nolēma nenoteikt.

Kā aģentūra LETA iepriekš uzzināja prokuratūrā, amatpersonas ir apsūdzētas par to, ka neattaisnojami nepareizi veica situācijas novērtējumu, lai ugunsgrēkā izglābtu vismaz divus cietušos, no kuriem viens gāja bojā.

2006.gada 6.janvārī 12 stāvu namā Rīgā, M.Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Ņemot vērā liesmu izplatību, dzīvoklī mītošā ģimene izlēca pa logu. No gūtajām traumām gāja bojā četri cilvēki, bet vēl viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus.

Ģenerālprokuratūra pēc traģiskā ugunsgrēka aculiecinieku iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu bezdarbību. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad prokuratūra saņēma pieteikumus, kuros paustas aizdomas par iespējamu noziedzīgu nodarījumu.

Reklāma
Reklāma

Policija 2007.gada janvārī kriminālprocesu izbeidza, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore 2007.gada februārī šo kriminālprocesu atjaunoja, jo bija saņēmusi sūdzību par policijas iepriekš pieņemto lēmumu. Atjaunotais kriminālprocess tika nodots izmeklēšanas turpināšanai Valsts policijā, un policija vairākus gadus lietu papildus izmeklēja.