×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Traģiskajā Vecumnieku avārijā visi pieaugušie braukuši alkohola reibumā

© oldbunyip - Fotolia.com© oldbunyip - Fotolia.com

Vecumnieku novadā nedēļas nogalē notikušajā smagajā autoavārijā, spēkratam ietriecoties kokā, kur viens no septiņiem cietušajiem no gūtajām traumām miris un starp cietušajiem ir arī gadu veca meitenīte, automašīna vadīta alkohola reibumā, noskaidrojusi policija.

 

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informēja, ka policija vēl pagaidām nesniedz precīzu informāciju, kas vadīja automašīnu, tas tikšot paziņots atsevišķi, bet norādīja, ka avarējušajā automašīnā “Audi Coupe” brauca septiņi cilvēki un visi pieaugušie bija alkohola reibumā. “Šeit varu uzsvērt, ka, braucot ar automašīnu, ir bijusi bezatbildība no pieaugušo puses,” skaidroja Sietniece.

Tāpat konstatēts, ka 2012.gada janvārī dzimušajai meitenītei nebija autosēdeklīša, bērns guvis sasitumus un ārstējas slimnīcā.

“Sākotnēji izskanēja informācija, ka auto vadījusi sieviete, bet pagaidām tas netiek apstiprināts, un informācija tiks sniegta tuvākajās dienās,” skaidroja Sietniece.

Viņa informēja, ka par šo negadījumu VP sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262.panta 2.daļas saistībā ar negadījumu, kā rezultātā no gūtajām traumām gājis bojā cilvēks. Nozīmētas ekspertīzes, kuru gaitā tiks noteikts alkohola daudzums asinīs visiem pieaugušajiem, tāpat nozīmēta arī autotehniskā ekspertīze.

Visi cietušie ir pārsvarā no Vecumnieku novada. Negadījums noticis uz kāda nomaļa piebraucamā meža ceļa Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā.

VP uzsver, ka par avāriju netika ziņots uzreiz, – ja būtu ziņots uzreiz, iespējams, varēja glābt arī bojā gājušā dzīvību. Tāpat nedrīkst būt pārgalvīgiem, ja tiek vests bērns, ir jābūt piesprādzētiem, jābūt autosēdeklītim, bet, ja lietots alkohols, nedrīkst sēsties pie stūres. Savukārt, ja notiek negadījums, nepieciešams nekavējoties izsaukt policiju un medicīnas darbiniekus, brīdināja Sietniece, izvērtējot trūkumus cilvēku rīcībā šajā negadījumā.

“Nav pieļaujams arī tas, ka automašīnā brauc neatļauts cilvēku skaits, tāpat jābūt pārbaudītam automašīnas tehniskajam stāvoklim, un, ja sēžas pie stūres, tad vadītājam ir jābūt autovadītāja apliecībai,” pauda VP pārstāve.

Kā ziņots, Vecumniekos sestdien, 14.septembrī, notikušajā smagajā autoavārijā, spēkratam ietriecoties kokā, viens no septiņiem cietušajiem no gūtajām traumām miris, informēja Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins.

Vecumniekos uz kāda meža ceļa notikusi autoavārija, kurā cietuši septiņi cilvēki, to skaitā pusotru gadu vecs bērns. Policijas sniegtā informācija liecina, ka negadījums noticis plkst.14.35 Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā uz piebraucamā ceļa pie mājām “Atkaļņi”.

Sākotnēji ziņots, ka 1986.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Audi Coupe”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā, taču Sietniece skaidroja, ka, iespējams, šī sieviete tomēr nevadīja auto. Policija izmeklēšanā noskaidro apstākļus un autovadītāju.

Negadījumā cietuši septiņi cilvēki – 1984.gadā dzimis vīrietis, kurš gāja bojā, dažādas traumas guva 1973.gadā, 1978.gadā un 1986.gadā dzimuši vīrieši, 1986.gadā un 1961.gadā dzimušas sievietes, kā arī 2012.gada janvārī dzimusi meitene.

Jau ziņots, ka uz negadījuma vietu bija izbraukušas četras mediķu brigādes, ņemot vērā cietušo skaitu. Diviem pieaugušajiem konstatēta nopietna politrauma. Vienam no pieaugušajiem ir vieglākas traumas, bet divas personas no mediķu palīdzības atteikušās, iepriekš skaidroja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+