Latvijā
Novados

Traģiski bojā gājušā Ivana mātei neatņem pārējos bērnus0

foto – stock.xchng

Liepājas bāriņtiesa atļāvusi pērn pazudušā mirušā piecgadīgā liepājnieka Ivana Berladina mātei audzināt pārējos divus nepilngadīgos bērnus, jo, izvērtējot situāciju ģimenē, nav bijis pamata lemt par aizgādības tiesību pārtraukšanu mātei, informēja bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele.

Bāriņtiesa secinājusi, ka māte rūpējas par abiem nepilngadīgajiem bērniem – viņi ir paēduši, apģērbti un aprūpēti. Arī no izglītības iestādēm, kur viņi mācās, ir saņemtas pozitīvas atsauksmes. Izvērtējot apstākļus ģimenē, bijušas konsultācijas. Bērnu māte ir sadarbojusies, izmantojusi piedāvāto psiholoģisko un sociālo palīdzību un pierādījusi, ka ar mātes pienākumiem spēj tikt galā. Sociālais dienests turpina ģimenei sniegt nepieciešamo sociālo atbalstu.

Aizgādības tiesības ir pārtrauktas vīrietim, kurš nebija Ivana tēvs, bet ir tēvs abiem pārējiem nepilngadīgajiem bērniem. Bāriņtiesa konstatējusi, ka vīrietis ģimenē nedzīvo un bērnu audzināšanā nepiedalās. Viņam ir tiesības gada laikā lūgt bāriņtiesu atjaunot aizgādības tiesības, ja varēs pierādīt, ka spēj ir gatavs rūpēties par bērniem. Ja viņš gada laikā šādu iniciatīvu neizrādīs, tiesa var lemt par aizgādības tiesību atņemšanu tēvam, un tādā gadījumā aizgādības tiesību atjaunošana jau ir iespējama tikai tiesas ceļā, skaidroja bāriņtiesā.

Jau vēstīts, ka pagājušovasar Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu, kurš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Pazudušais zēns 11.jūlijā tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga aģentūrai LETA sacīja, ka izmeklēšana turpinās, lai precīzi noskaidrotu gan zēna pazušanas un nāves apstākļus, gan izvērtētu iespējamo vecāku un autobusa šofera, kurš veda zēnu viņa pazušanas dienā, atbildību. To, cik ilgā laikā policija izmeklēšanu varētu pabeigt, VP pārstāve pagaidām atturējās prognozēt.

LA.lv