Latvijā
Rīga

Traģēdija Rīgā, aizdegoties vairākiem koka šķūņiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Avots: VUGD

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos cieta četri cilvēki, bet viens gāja bojā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Plkst. 21.41 ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēkā.

Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vairāki koka šķūņi 50 m2 platībā.

Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti ātrās palīdzības mediķiem, bet viens cilvēks gāja bojā.

Plkst. 00.03 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.4.24 tika saņemts izsaukums uz kādu daudzstāvu dzīvojamo māju Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies atkritumu savākšanas telpā. Ugunsdzēsējiem ierodoties konstatēts, ka ēkas pirmajā stāvā deg atkritumu savākšanas telpa un atkritumi sešu kvadrātmetru platībā.

Ugunsdzēsēji no sadūmotās ēkas evakuēja trīs cilvēkus, no kuriem viens bija cietis un tika nodots mediķiem.

Savukārt plkst.17.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Jūrmalu, kur no daudzstāvu dzīvojamās mājas viena dzīvokļa nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,1 kvadrātmetra platībā.

Iekļūstot dzīvoklī caur logu, ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotās telpas izglāba cilvēku, kurš bija cietis un nodeva viņu mediķiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sadzīves mantas, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sodrēji ēkas dūmvadā, koks, degvielas uzpildes mehānisms, riepas, kravas automašīnas bremzes.

VUGD vakardien saņēma divus izsaukumus par to, ka cilvēki apmaldījušies mežā un purvā.

Vienā gadījumā Ludzas novada Rundēnu pagastā, izmantojot ugunsdzēsības automašīnas skaņas signālu un uzturot sakaru ar cilvēku pa telefonu, viņam tika norādīts pareizais virziens izejai no meža.

Saistītie raksti

Bet otrā gadījumā Riebiņu novada Sīļukalna pagastā cilvēks bija apmaldījies purvā – kamēr glābēji pārmeklēja apkārtni, cilvēks izkļuva no purva saviem spēkiem.

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem un seši izsaukumi bija maldinājumi.

LA.lv