×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

Trakais slavas bums


Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Rīgā atgriezās Māris Štrombergs, kurš Londonā izcīnīja zelta medaļu BMX riteņbraukšanā, kļūstot par divkārtēju olimpisko čempionu.


 

Lidostā “Rīga” notika vērienīga un sirsnīga sagaidīšana, kurā piedalījās vairāk nekā simts cilvēku. Pēc tās čempions un pārējie BMX vīri – Edžus Treimanis un Rihards Veide –, kā arī treneri ar lielo autobusu devās uz dzimto Valmieru, kas arī sumināja savu lepnumu. Lustes gāja secen Māra tēvam Guntaram Štrombergam, kurš bija paredzējis lidot kopā ar dēlu, taču nokavēja reisu.

Vēl esot lidmašīnā, Māris Štrombergs man atzina, ka sajūtas, atgriežoties mājās, ir divējādas: “Jūtos forši, bet tagad būs tāds trakais bums, sabiedrības un mediju uzmanība. Tā ir patīkama daļa, bet reizēm ne tā vieglākā. Tomēr labi, ka ir iemesls šādai ievērībai. Tādi brīži nav katru gadu, tāpēc tie ir jāizbauda.” Kopš piektdienas, kad viņš izcīnīja, paša vārdiem sakot, karjeras lielāko uzvaru, valmierietis saņēmis milzum daudz apsveikumu. “Cilvēki gāž apkārt tviteri, arī draugos un “feisbukā” ir ļoti daudz vēstuļu. Visām vēl nemaz neesmu izgājis cauri.” Šodien Latvijā no ASV ieradīsies viņa draudzene. Divas nedēļas viņi atpūtīsies Latvijā, bet pēc tam atgriezīsies okeāna viņā krastā, kur Štrombergs turpinās sacensību sezonu.

Pēc uzvaras viņš ar komandas biedriem un vēl vairākiem latviešiem Londonā pāris stundas atpūties olimpiskajam ciematam blakus esošā tirdzniecības centra restorānā. “Man ir tā, ka pēc mačiem neko negribas darīt, psiholoģiski esmu iztukšots. Gribējās palikt dzīvoklītī, parunāt ar komandas biedriem un ātri iet gulēt.”

Klātienē Māris paspēja noskatīties Useina Bolta un Jamaikas izlases triumfu 4×100 metru stafetes skrējienā, kā arī ASV un Spānijas vīriešu basketbola izlašu finālspēli. Basketbols ir Štromberga hobijs. Ļoti patikusi arī olimpisko spēļu noslēguma ceremonija.

Ar to pašu reisu vakar Rīgā atgriezās Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadība. “Domāju, ka mūsu sportisti Londonā guva atzīstamus panākumus. Daži pat klusībā necerēja uz tik labiem rezultātiem – pludmales volejbolā, Artūrs Plēsnieks svarcelšanā, Laura Ikauniece septiņcīņā. Prieks, ka jaunie uzdeva toni komandai. Tas ir labs rādītājs un cerības nākotnei,” apmierināts mājās atgriezās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Īpašs prieks, protams, ir par Štrombergu. Varam lepoties, ka mums ir divkārtējs olimpiskais čempions.”

Lai arī pirmo reizi kopš 1996. gada Latvijas sportisti olimpiskajās spēlēs izcīnījuši mazāk par trim medaļām, Vrubļevskis nedomā, ka sperts solis atpakaļ: “Deviņi sportisti iekļuvuši pirmajā desmitniekā, un pēc šā rādītāja neesam regresējuši. Dažos sporta veidos notiek paaudžu maiņa, tāpēc rezultāti ir objektīvi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+