×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Trakajiem braucējiem sodi kļūs lielāki; par mazu pārsniegšanu saruks (2)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Tiek plānots diferencēt naudas sodus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, samazinot sankcijas par nelielu, bet palielinot – par būtisku ātruma pārsniegšanu, vēsta Saeimas preses dienests.

To paredz izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ko otrdien, 27.maijā, izskatīšanai otrajā lasījumā atbalstīja Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas deputāti.

“Likumprojekts paredz ieviest sīkāku pārkāpumu gradāciju, nosakot atšķirīgas sankcijas par katriem pārsniegtajiem desmit kilometriem. Patlaban pie nelieliem pārkāpumiem šis “solis” ir plašāks – netiek diferencēta atbildība par ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem. Par atsevišķiem pārkāpumiem soda apmērs būs nedaudz mazāks, par citiem – lielāks, taču būtiski pieaugs sods par lielu ātruma pārsniegšanu, kas nopietni apdraud satiksmes drošību un cilvēku dzīvību un veselību,” piedāvātās izmaiņas skaidro Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.

Likuma grozījumi paredz noteikt atsevišķu sodu par ātruma pārkāpšanu līdz 10 km/h, kā vienīgo sankciju vieglajiem automobiļiem nosakot brīdinājumu, savukārt kravas auto vadītājam par šādu pārkāpumu varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu 10 eiro apmērā.

Kā sods par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 km/h vieglajiem automobiļiem ārpus apdzīvotām vietām paredzēts brīdinājums vai 15 eiro, bet apdzīvotās vietās brīdinājums vai 30 eiro. Savukārt smago automobiļu vadītājiem par šādu pārkāpumu būs jārēķinās ar attiecīgi brīdinājumu vai 30 eiro sodu ārpus apdzīvotām vietām un 40 eiro sodu apdzīvotās vietās.

Par būtiskiem ātruma pārkāpumiem iespējamo naudas sodu plānots pat dubultot. Patlaban vieglajiem automobiļiem par ātruma pārsniegšanu no 51 līdz 60 km/h sods ir no 120 līdz 140 eiro, bet pēc likuma spēkā stāšanās sods paredzēts robežās no 240 līdz 280 eiro. Savukārt par ātruma pārsniegšanu virs 60 km/h sods plānots robežās no 350 līdz 650 eiro līdzšinējo 210 – 430 eiro vietā. Par pārkāpumiem apdzīvotās vietās un ar kravas auto paredzēti attiecīgi bargāki sodi.

Likumprojekts nosaka, ka sodu turpmāk varēs piemērot arī par ātruma pārkāpšanu ar mopēdu.

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā vēl divos lasījumos jāvērtē parlamenta Juridiskajā komisijā un Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai ir statistikas dati apkopoti cik bieži ir izteikti brīdinājumi, jo izskatās, ka biežāk tomēr piemēro TIKAI naudas sodus… Katrs pelna kā māk… (:

  2. bilde ir pelnījusi +10!:)

Draugiem Facebook Twitter Google+