Sports
Citi sporta veidi

Traki karsts un labs MTB piedzīvojums Milzkalnē0

foto – Andris Jermuts

Sporta un atpūtas kompleksā Milzkalns tika aizvadīts draudzīgākā kalnu riteņbraukšanas seriāla VIVUS.lv MTB maratona otrais posms.

Agrā rīta stundā, rosoties pa sacensību starta teritoriju, maratona organizatori Jānis Baltaisbrencis un Māris Krūze dalījās pārdomās par to, kas sagaida dalībniekus Tukuma posmā.

Jānis: “Šeit ir ļoti labi un trase atbilst mūsu standartiem. Tehniski prasīga, nav daudz skrienamo gabalu. Jāmāk stūrēt, uzbraukt un nobraukt no kalna. Trase ir viena no vislabākajām Latvijā. Tuvu Rīgai un tu ātri esi mežā”.

Māris: “Dalībniekiem jārēķinās ar karstumu, daudz sviedriem un kratīšanos distancē. Trasē ir koku saknes, akmeņi, mazas skaistas taciņas, ļoti tehniski un interesanti nobraucieni. Īsts izaicinājums tikt līdz finišam. Kopumā būs jautri!”

Savās prognozēs organizatori nav kļūdījušies. Ar katru stundu termometra stabiņš kāpa arvien augstāk un sacensību centru pārņēma īsta tveice.

Pulkstenis jau rāda 11:30 un trasē dodas HRX Maratona distances dalībnieki. Sportistiem pirmais kāpiens Milzkalnā, kur tiek izspēlēta CAT aktīvākā braucēja nominācijas pirmais starpfinišs. Ātrākais ir šīs ieskaites līderis Uldis Ālītis (Pulsaar). Tālāk nobrauciens, ass labais pagrieziens un pa pļavu prom uz nelielu grants ceļa sekciju, aiz kuras atkal straujšs pagrieziens pa labi un tad smilšains kāpums ieved dalībniekus mežā, kur ēnainajās egļu audzēs iespējams paslēpties no saules stariem.

Trase ir ļoti prasīga pret braucējiem. Visu laiku nepieciešams koncentrēties un pieņemt lēmumus ātri, kā visātrāk un precīzāk izbraukt vietas, kur daba sarūpējusi dažādus šķēršļus. Kādā stāvā kāpumā, meža vidū negaidīts pārsteigums dalībniekiem – īsta “Dziesmu Svētku” atmosfēra, kuru rada koris ar dažādām lustīgām dziesmām.

Vienu no galvenajiem favorītiem, tukumnieku – Jāni Ozolu (ZZK), trasē piemeklē ķibele – kritiens, kas turpinājumā liedz iesaistīties cīņā par uzvaru.
Tikmēr sacīksti ļoti pārliecinoši aizvada Oskars Muižnieks (Pulsaar), kurš pamanās aizbēgt no visiem un lepnā vientulībā, pa ceļam savācot maksimālo punktu skaitu atlikušajos CAT aktīvākā braucēja starpfinišos, izcīna pārliecinošu uzvaru. Pārējās vietas uz goda pjedestāla savā starpā sadala ZZK komandas braucēji Dmitrijs Sorokins un Ivars Prokofjevs.

Oskars Muižnieks (Pulsaar Team): “Man ļoti patīk sacensties tādā laikā kā šodien, kad ir karsts. Uzskatu to par savu priekšrocību. Aizbraucu prom no kāda 6-7 kilometra. Jānis Ozols vēl centās piebraukt, bet acu kontakts zuda, to mirkli izmantoju. Piespiedu nedaudz vairāk un biju prom. Trase man parocīga, visu laiku tehniski nobraucieni, sakņains, diezgan fiziska. Kāpumi nebija gari, bet tādi, kas jāņem ar visu ķermeni. Nedrīkst atlaist, visu laiku jākoncentrējas un arī nobraucienos jāstrādā. Biju trešdien apskatīties trasi, jau izdomāju, kur man noteikti ir jābūt priekšā un kur varētu censties aizbraukt. Realitātē to visu izdevās realizēt ātrāk kā iecerēts. Plāns bija braukt savu sacīksti un nenodarboties ar taktiskajām rotaļām. Gribēju tikt pēc iespējas ātrāk prom, lai varu turēt savu ritmu un nav vajadzības reaģēt uz konkurentu izrāvieniem.”

Tikmēr HRX Maratona distances dāmu ieskaitē risinājās dramatiska cīņa starp Baltijas ātrākajām MTB Maratona disciplīnas sportistēm Katrīnu Jaunslavieti-Kipuri (ZZK) un igaunieti Grētu Steinburgu (Spordiklubi Rakke). Abas braucējas gandrīz visu 50 kilometru garo distanci aizvadīja kopā un tikai finiša sprintā, HIGH5 Līderes krekla īpašniecei, Katrīnai Jaunslavietei-Kipurei izdevās pārspēt pieredzējušo igaunieti. Trešo vietu par pārsteigumu daudziem izcīnīja Rūta Brakovska (KS Sporta Klubs).

Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK): “Šodien bija tā, kā nav bijis kādus 3-4 gadus, kad brauc kopā ar kādu meiteni un cīnies plecu pie pleca. Abus apļus nobraucām kopā un viss izšķīrās sprintā. Trase laba, grūta – īsts MTB. Viss kā pienākas. Vakardien, Aizkrauklē piedalījos sacensībās, iesildījos. Šķita, ka šodien būs sagurums, bet viss bija labi. Varēju uzbraukt kalniņos un attīstīt jaudu.”

Grēta Steinburg (Spordiklubi Rakke): “Nedaudz par pārsteigumu sev, es šodien jutos labi, jo vakardien pavadīju 9 stundas, iepazīstoties ar šī gada Igaunijas Čempionāta MTB Maratona disciplīnas trasi. Sacīkste norisinājās veiksmīgi, bet pāris kilometrus pirms finiša es pieļāvu muļķīgu kļūdu un kritu. Tai brīdī Katrīnai izdevās aizbraukt prom. Man nācās ļoti nopūlēties, lai viņu atkal noķertu. Finiša taisnē iebraucām kopā, bet sprintā es zaudēju, jo kājās vairs nebija palicis spēka. Man ļoti patīk šī trase, tik daudz taciņu un tehniski sarežģītu posmu, kā arī ļoti stāvi kāpumi.”

Saistītie raksti

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē Arvo Godiņš (ZZK) apliecināja, ka viņa panākums iepriekšējā posmā nav nejaušība, bet likumsakarība. Tukumā viņš bija ļoti tuvu tam, lai atkārtotu iespēto, bet finālā tomēr nācās piekāpties Artim Rozem (Pulsaar). Trešo vietu izcīnīja Rodžers Petaks (ZZK).

Dāmu ieskaitē savu dominanci turpināja Santa Sanija Jurgena (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree) aiz sevis atstājot Aigu Paegli (Engures Sportam) un Anitu Antoni (Baldones velokomanda).

LA.lv